POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

PE w Belgradzie: sprawdzian przed MME U-23 w Tel Avivie

16 reprezentantów Polski - 6 zawodniczek i 10 zawodników - znajduje się na liście zgłoszeń do Pucharu Europy w Belgradzie w dniach 8-9 października. To sprawdzian przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy U-23, które za miesiąc odbędą się w izraelskim Tel Avivie.

W składzie na turniej w stolicy Serbii znaleźli się -57kg Magdalena Zbrzyzna, Martyna Dobrowolska, -63kg Dominika Błach, Alekandra Langiewicz, Sonia Lniany, +78kg Anita Formela oraz -60kg Adrian Wala, -66kg Patryk Wawrzyczek, Bartosz Dobranowski, -73kg Mateusz Garbacz, Wiktor Mrówczyński, Tomasz Czerniawski -81kg Karol Kurzej, -90kg Tomasz Szczepaniak, Rafał Kozłowski, -100kg Mariusz Krueger, Leszek Marek

Z tego grona szansę na udział w MME U-23 mają urodzeni w latach 94-96 Wala, Wawrzyczek, Dobranowski, Garbacz, Mrówczyński, Czerniawski, Kozłowski, Krueger, Marek, Zbrzyzna, Dobrowolska, Langiewicz i Lniany. W wadze ciężkiej wystąpi 19-letnia Anita Formela, która niedawno zdobyła brązowy medal ME Juniorek w Maladze.

- Z kadry mężczyzn dwaj starsi zawodnicy to urodzeni w 93 roku Karol Kurzej i Tomasz Szczepaniak. Dla nich to również zawody międzynarodowe, zbierają doświadczenie, a przecież w ich kategoriach krajowa rywalizacja też jest bardzo ciekawa - powiedział trener Piotr Sadowski.

Z wyjazdu do Belgradu zrezygnował natomiast Patryk Wawrzyczek (-66kg), który niecały miesiąc temu zdobył srebrny medal Pucharu Świata w Estonii.

- Muszę wyleczyć drobne urazy kolana i łokcia. Chcę jak najlepiej przygotować się do Mistrzostw Europy w Izraelu, a wcześniej czekają mnie Mistrzostwa Polski w Katowicach - powiedział.

W przeszłości Biało-Czerwoni stawali na podium w Belgradzie, m.in. Marta Rózga zajęła 3 miejsce w wadze +78kg w 2013 roku, a w 2010 Jakub Kubieniec (-81kg) również był 3.