POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

PE w Bratysławie: Grzegorz Słabiak - chcę walczyć z Mistrzem Olimpijskim

baner
mtb banerMistrz Olimpijski z Londynu Tagir Khaibulaev (-100kg) został zgłoszony do zawodów Pucharu Europy w Bratysławie. Być może spotka się z którymś z polskich judoków, np. Grzegorzem Słabiakiem, Patrykiem Brońcem lub Mariuszem Kruegerem.

- Chciałbym się z nim zmierzyć, ale nie chciałbym trafić na Rosjanina w pierwszej walce - powiedział 22-letni Grzegorz Słabiak, któremu w tym sezonie nie powiodło się w PE w chorwackim Dubrowniku. Przegrał m.i.n z Serbem Nemanją Nikoliciem.

Oprócz Tagira Khaibulaeva, rosyjska federacja zgłosiła też innych znakomitych judoków Beslana Mudranova -60kg, Mikhaila Pulyaeva -66kg, Khasana Khalmurzaeva -81kg i Renata Saidova +100kg.

- Nie walczyłem na zawodach jeszcze z żadnym znaczącym na świecie zawodnikiem, ale na międzynarodowych campach miałem okazję mierzyć się z takimi judokami jak Grek Ilias Iliadis, Czech Lukas Krpalek czy Belg Toma Nikiforov - dodał judoka GKS Czarni Bytom.

W tym roku Grzegorz Słabiej zdobył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski, a w 2015 był drugi w tych zawodach. W 2014 został Mistrzem Polski Juniorów, zaś w 2013 wywalczył srebro.

- Jestem zadowolony z obecnej formy, ze zdrowiem też bardzo dobrze. Jadę do Bratysławy z zamiarem stoczenia dobrych walk - przyznał. W tym sezonie bytomianin walczy też w lidze niemieckiej w zespole z Halle.

- Mam na koncie 5 wygranych walk i jeden remis. Jeśli chodzi o kolory strojów, akurat my walczymy w normalnych, czyli na wyjazdach w białych, a u siebie w niebieskich - dodał przed wyjazdem na PE do Bratysławy. Rok temu w słowackiej stolicy przegrał pierwszy pojedynek z miejscowym zawodnikiem Matejem Hajasem.baner