POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Kwiecień 2016

ME w Kazaniu: Katarzyna Kłys - chciałam zrewanżować się Gercsak

Niezbyt często zdarza się, aby w podczas tych samych Mistrzostw Europy - w turniejach indywidualnym i drużynowym - była możliwość rywalizowania z tą samą rywalką. Taką okazję w Kazaniu miała Katarzyna Kłys (-70kg).

Utytułowana 30-letnia zawodniczka jechała do Rosji z myślą o kolejnym medalu, oczywiście marzeniem był złoty, bowiem wcześniej 2-krotnie była druga - w 2007 i 2012 roku. Losowania nie miała złego, ponieważ w pierwszej walce trafiła na Węgierkę Szabinę Gercsak, z którą ostatnio wygrywała.

ME w Kazaniu: Agata Perenc - było wszystko poza sprawiedliwością

Agata Perenc (-52kg) przegrała w kontrowersyjnych okolicznościach walkę w turnieju indywidualnym Mistrzostw Europy, a potem przyczyniła się do złotego medalu Polek w zawodach drużynowych w rosyjskim Kazaniu.

- Indywidualnie nie będę tego startu dobrze wspominać. Moja walka z reprezentantką Francji to dosłownie cyrk, było w niej wszystko poza sprawiedliwością. Nie pozostaje mi nic innego jak przyjąć to na klatę i patrzeć do przodu z nadzieją - powiedziała Agata Perenc.

ME w Kazaniu: Patryk Ciechomski najskuteczniejszy

Znakomicie spisali się reprezentanci Polski w ostatnich 2 dniach Mistrzostw Europy w Kazaniu. Na szczególne zasłużenie zasłużyli judocy z wagi -90kg - Piotr Kuczera zdobył brązowy medal indywidualnie, a Patryk Ciechomski był najlepszym Polakiem w zawodach drużynowych.

Obaj Polacy przegrali w Rosji z wielokrotnym medalistą mistrzostw świata i Europy Varlamem Lipartelianim - Piotr Kuczera w sobotę w półfinale rywalizacji indywidualnej, a Patryk Ciechomski następnego dnia w turnieju zespołowym.

ME w Kazaniu: Piotr Kuczera - wiedziałem, że trafię na gwiazdę judo

- Chcąc zdobyć medal Mistrzostw Europy musiałem prędzej czy później trafić na gwiazdę judo - mówi Piotr Kuczera (-90kg), który świetnie spisał się w turnieju indywidualnym i zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy w Kazaniu.

21-letni Piotr Kuczera, podopieczny trenera Artura Kejzy z KS Polonia Rybnik, w 1 rundzie trafił na zajmującego 43 miejsca Francuza Axela Clergeta. Polak marzył o sukcesie w Rosji, dlatego z tym rywalem musiał i sobie poradził, zdobywając waza-ari na 9 sek przed końcem walki.

ME w Kazaniu: fantastyczny występ polskich drużyn

Mazurek Dąbrowskiego dla złotej drużyny kobiet i brąz dla męskiego zespołu - tak wyglądała fantastyczna niedziela w wykonaniu Biało-Czerwonych na Mistrzostwach Europy w Kazaniu. Gratulacje dla zawodniczek, zawodników i trenerów.

ME w Kazaniu: Wielki sukces "brązowego" Piotra Kuczery

Znakomicie spisał się Piotr Kuczera (-90kg) w Mistrzostwach Europy w Kazaniu. Judoka KS Polonia Rybnik w swym debiucie w tak prestiżowych zawodach zdobył brązowy medal. Pokonał dziś m.in. legendarnego Iliasa Iliadisa.

Po losowaniu kategorii -90kg kibice biało-czerwonych z wielkimi oczekiwaniami czekali na pierwsze walki Piotra Kuczera i Patryka Ciechomskiego, ale też na kolejne, bowiem rywalami mieli być słynny Grek Ilias Iliadis (Mistrz Olimpijski, 3-krotny Mistrz Świata, były Mistrz Europy) oraz srebrny medalista MŚ 2014 Węgier Krisztian Toth.

Pogrzeb Edwarda Faciejewa

W dniu 26 kwietnia 2016 r. o godz.12:30 odbędzie się pogrzeb Pana Edwarda Faciejewa.

Miejsce pogrzebu: Cmentarz Komunalny Opole Półwieś - stara kaplica.

godz. 12:00 - wystawienie trumny
godz. 12:30 - nabożeństwo żałobne
godz. 13:00 - wyprowadzenie trumny

ME w Kazaniu: Polacy znów poniżej oczekiwań

Tylko Łukasz Błach i Jakub Kubieniec (obaj -81kg) wygrali po jednej walce w 2 dniu Mistrzostw Europy w Kazaniu. Niestety już na eliminacjach udział w turnieju zakończyli m.in. Katarzyna Kłys (-70kg) i Damian Szwarnowiecki (-73kg).

Po nieudanym, ale też pechowym początku zawodów w Rosji (odwołane yuko dla Agaty Perenc czy porażka 1 karą Pawła Zagrodnika po prawie 9-minutowej walce), w piątek miało być już lepiej. Tymczasem ME 2016 nie układają się po myśli biało-czerwonych.

Mistrzostwa Europy Kazań 2016

TRANSMISJA TV

LISTY WALK zawody indywidualne

LISTY WALK zawody drużynowe

PROGRAM
20.04.2016 r. - środa
15:00
Losowanie - zawody indywidualne

ME w Kazaniu: Biało-Czerwoni poza strefą medalową

Karolina Pieńkowska (-52kg) i Arleta Podolak (-57kg) odpadły w 1/8 finału Mistrzostw Europy, które rozpoczęły się w rosyjskim Kazaniu. Najdłuższą walkę dnia stoczył Paweł Zagrodnik (-66kg) - jego bój z Sugoi Uriarte z Hiszpanii trwał 8 minut i 45 sekund.

Strony