ME w Kazaniu: Biało-Czerwoni poza strefą medalową

Karolina Pieńkowska (-52kg) i Arleta Podolak (-57kg) odpadły w 1/8 finału Mistrzostw Europy, które rozpoczęły się w rosyjskim Kazaniu. Najdłuższą walkę dnia stoczył Paweł Zagrodnik (-66kg) - jego bój z Sugoi Uriarte z Hiszpanii trwał 8 minut i 45 sekund.

W wadze -52kg startowały dwie polskie zawodniczki - Agata Perenc przegrała w dogrywce z utytułowaną Francuzką Priscillą Gneto. Po 4 minutach na tablicy wyników był remis w karach 1-1, ale w dodatkowym czasie walki zwyciężyła Francuzka. Z kolei Karolina Pieńkowska wygrała z Lizavetą Rassanavą (Białoruś), a następnie przegrała z Annabelle Euranie (Francja).

Niestety nie powiodło się też Polkom rywalizującym w kategorii -57kg. Anna Borowska stoczyła równy pojedynek z Timną Nelson Levy (Izrael), obie judoczki miały po yuko, ale Polka też 3 kary shido, a rywalka żadnej. Arleta Podolak wygrała z Loredaną Ohai (Rumunia) 3-0 na kary, a następnie przegrała (waza-ari) z Nekodą Smythe-Davis z Wlk. Brytanii.

W czwartek walczyło też dwóch polskich judoków w wadze -66kg. Paweł Zagrodnik po niezwykle długiej walce uległ na kary 2-1 Sugoi Uriarte, na którego w kolejnej rundzie czekał już Mistrz Olimpijski z Londynu z kategorii -60kg Rosjanin Arsen Galtsyan. Z kolei Aleksander Beta wyraźnie przegrał z Sergiu Oleinicem z Portugalii.

Jutro w Kazaniu powalczy m.in. liderka polskiej reprezentacji Katarzyna Kłys (-70kg).