POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grudzień 2016

Informacja

Szanowni Państwo.
W imieniu Zarządu PZ Judo informuję, że w dniu 30 grudnia 2016 r. wszystkie płatności wynikające z umów zawartych z MSiT w kwocie 817.000 zł zostały w terminie opłacone.

Wiemy, że nadchodzący 2017 rok będzie dla nas bardzo wymagający, ale wierzymy, że wspólne działania doprowadzą nas do sukcesów. Proszę raz jeszcze o cierpliwość w realizacji naszego programu, którego pozytywne skutki odczujemy już w niedalekiej przyszłości, a przyjęta strategia rozwoju naszego związku, pozwoli w sposób mądry wydatkować dotacyjne finanse.

Zmiana numeru konta PZ Judo

Polski Związek Judo informuje, że od dnia 29 grudnia 2016 r. obowiązuje nowy numer rachunku bankowego.

BZ WBK S.A. 89 1090 2011 0000 0001 3384 2107

Wszystkie wpłaty na rzecz PZ Judo, prosimy dokonywać na powyższy rachunek.

Uchwały Zarządu Polskiego Związku Judo z dnia 22 grudnia 2016 r.

Warszawa 22.12.2016
Uchwały Zarządu PZJudo, kadencja 2016-2020

Uchwały Zarządu Polskiego Związku Judo – posiedzenie nr 1 z dnia 22 grudnia 2016 r.

Podsumowanie Interligi - KS AZS AWF Katowice na 3 miejscu

W ostatnim czasie judocy KS AZS AWF Katowice wzięli udział nie tylko w Klubowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie, ale także zakończyli zmagania w polsko-czesko-słowackiej Interlidze. Zdobyli brązowe medale w tych rozgrywkach ligowych.

Do Interligi zgłosiło się sześć zespołów - USK Praha, Sokol Praha Vršovice z Czech, Dukla Banská Bystrica i MŠK Vranov nad Topľou ze Słowacji oraz dwa polskie AZS Gliwice i KS AZS AWF Katowice.

Kalendarz 2017 - ME w Warszawie, MŚ w Budapeszcie

Mistrzostwa Europy w Warszawie i Mistrzostwa Świata w Budapeszcie - to najważniejsze turnieje międzynarodowe dla seniorskiej reprezentacji Polski w 2017 roku.

Mistrzostwa Starego Kontynentu odbędą się w dniach 20-23 kwietnia, a Mistrzostwa Świata od 28 sierpnia do 3 września. W obu imprezach nie zabraknie zawodów drużynowych, w których w ostatnich latach bardzo dobrze spisywali się Polacy.

Podsumowanie 2016 roku - zabrakło polskiego medalu Igrzysk w Rio

Polscy judocy zdobyli 3 medale Mistrzostw Europy Seniorów, w tym złoty drużyna kobiet, ale w kończącym się roku 2016 zabrakło krążka z Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

W sezonie olimpijskim nie rozgrywano Mistrzostw Świata, najważniejszym turniejem były Igrzyska w Brazylii. Startowało czworo Polaków, ale nikt nie zdołał przebić się do strefy medalowej.

Podziękowanie Jacka Zawadki Prezesa Polskiego Związku Judo

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,

dziękuję za zaufanie i powierzenie mi zaszczytnej, wymagającej funkcji. Wierzę, że program, który zaproponowałem, uda nam się wspólnymi siłami wcielić w życie, znacząco poprawiając sytuację polskiego judo.

Klubowe Mistrzostwa Europy - Jakub Kubieniec - mogliśmy więcej wygrać

- Mogliśmy więcej wygrać w Belgradzie - mówi Jakub Kubieniec (-81kg), najlepszy zawodnik AZS AWF Katowice w Klubowych Mistrzostwach Europy, który w sobotę odbyły się w stolicy Serbii.

Drużyna z Katowic przegrała w 1/8 finału z francuskim US Orleans 2:3, a następnie w repesażach wygrała z tureckim ASP GSK Samsun 4:1 i doznała porażki z belgijskim JC Grand Hornu 1:4.

Tags: 

Jacek Zawadka został nowym prezesem Polskiego Związku Judo

W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbył się Kongres Sprawozdawczo-Wyborczy Polskiego Związku Judo. Nowym prezesem został Jacek Zawadka.

W II turze głosowania zdobył 119 głosów, a jego kontrkandydat Krzysztof Wiłkomirski 110.

W I turze najwięcej głosów delegatów otrzymał Krzysztof Wiłkomirski 78, który wyprzedził Jacka Zawadkę 63, Juliusza Kowalczyka 61 i Wiesława Błacha 39.

Klubowe Mistrzostwa Europy - polskie kluby poza czołówką

Polskim klubom nie udało się zająć punktowanych miejsc w Klubowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie. Zawodniczki KS AZS AWFiS Gdańsk przegrały 2 mecze, a judocy AZS AWF Katowice wygrali 1 spotkanie i 2 przegrali.

W 1/8 finału drużyna z Gdańska nie sprostała (0:5) zespołowi JC Pontault Combault wzmocnionemu Japonkami Miki i Kaną Watanabe. Monika Karkoszka (-52kg) przegrała z Miki Watanabe, Monika Chróścielewska (-57kg) z Laeitią Blot, Karolina Tałach (-63kg) z Kaną Watanabe, Karolina Miller (-70kg) z Mayą Thoyer i Joanna Jaworska (+70kg) z Anne Fatoumata M'Bairo.

Strony