POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Klubowe Mistrzostwa Europy - Jakub Kubieniec - mogliśmy więcej wygrać

- Mogliśmy więcej wygrać w Belgradzie - mówi Jakub Kubieniec (-81kg), najlepszy zawodnik AZS AWF Katowice w Klubowych Mistrzostwach Europy, który w sobotę odbyły się w stolicy Serbii.

Drużyna z Katowic przegrała w 1/8 finału z francuskim US Orleans 2:3, a następnie w repesażach wygrała z tureckim ASP GSK Samsun 4:1 i doznała porażki z belgijskim JC Grand Hornu 1:4.

- Na pierwszą czwórkę i awans do kolejnej edycji Złotej Ligi myślę, że byłoby ciężko, ale na pewno mogliśmy wygrać wszystkie mecze w Serbii - powiedział Jakub Kubieniec, indywidualny Mistrz Polski z 2015 i 2016 roku.

W mistrzowskim turnieju Kuba Kubieniec wygrał z Geoffreyem Perlą, Mehmetem Kurtayem i przegrał z Jeremie Bottieau. Jako jedyny z Polaków wygrał 2 walki na macie. Tomasz Domański też odniósł 2 zwycięstwa, ale jedno walkowerem.

- Nie miałem okazji wcześniej walczyć z tymi rywalami. Jeden pojedynek minimalnie przegrałem, ale z samego stylu jestem zadowolony, ponieważ próbowałem wiele różnych technik - dodał.

W tym sezonie Jakub Kubieniec zdobył brązowy medal w turnieju drużynowym Mistrzostw Europy w Kazaniu. W zawodach indywidualnych Grand Prix w Zagrzebiu zajął 5 miejsce. Walkę o brązowy medal przegrał z Damianem Szwarnowieckim, który wzmocnił krajową rywalizację w wadze -81kg.

Tags: