Październik 2017

MME w Podgoricy: Beata Pacut i Piotr Kuczera w składzie reprezentacji

Odnoszący sukcesy w kategorii seniorów Piotr Kuczera (-90kg) i Beata Pacut (-78kg) znaleźli się w składzie reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w czarnogórskiej Podgoricy.
W turnieju w dniach 10-12 listopada startować będzie 10 Polaków: Patryk Wawrzyczek (-66kg), Mateusz Garbacz (-73kg), Piotr Kuczera (-90kg), Rafał Kozłowski (-90kg) i Katarzyna Wiszniewska (-48kg), Urszula Hofman (-70kg), Paula Kułaga (-78kg), Beata Pacut (-78kg), Anita Formela (+78kg), Anna Załęczna (+78kg).

Pokazowe dźwignie w wykonaniu Agaty Ozdoby-Błach

Znakomicie spisała się Agata Ozdoba-Błach (-63kg) w Grand Slamie w Abu Dhabi. Reprezentantka Polski zwyciężyła w 3 walkach i zdobyła brązowy medal. Dwie walki kończyła dźwigniami Ude-hishigi-juji-gatame.

- Pierwszą walkę wygrałam ze Szwedką Mia Hermansson, rzucając niskie seoi-nage na waza-ari. W ćwierćfinale z Izraelką Rotem Shor miałam dwie kary i musiałam zaatakować. Rzuciłam na goshi-guruma i wykonałam dźwignię - mówiła Agata Ozdoba-Błach.

Terminy kursów doszkalajacych trenerów i sędziów oraz GALA 60 -lecia PZ Judo

1. Doszkalanie trenerów i sędziów PZ Judo
Rawa Mazowiecka 1-3.12.2017
Kurs poprowadzi ALEXANDR JATSKEVITCH Dyrektor sedziów EJU, supervisor IJF.
Zarówno sędziowie jak i trenerzy zajęcia w judogach!
Szczegóły programu oraz powołania w terminie późniejszym.

2. Doszkalanie trenerów
Warszawa 9-10.12.2017
powołania i program w terminie późniejszym.

3. Gala 60-lecia PZ Judo
Warszawa 9.12.2017
Zaproszenia zostana wysłane w najbliższych dniach.

PE Kadetów: złoto Kamili Wolszczak, brąz Pauliny Szlachty

Kinga Wolszczak (+70kg) zdobyła złoty medal, a Paulina Szlachta (-48kg) brązowy medal w Pucharze Europy Kadetów w słoweńskim mieście Koper. Drużynowo Polska na 7 miejsce.

Kinga Wolszczak (WKS Śląsk Wrocław) w tym sezonie 2-krotnie zdobywała brązowe krążki - w Fuengiroli (Hiszpania) i Teplicach (Czechy), a 5 miejsce zajmowała w Follonicy i Bielsku-Białej. Na Słowenii wygrywała z Włoszkami - półfinale z Asyą Tavano i w finale z Ericą Simonetti.

Grand Slam w Abu Dhabi: srebrny krążek Macieja Sarnackiego

Świetna passa Polaków w Grand Slamie w Abu Dhabi. Wczoraj brąz zdobyła Agata Ozdoba-Błach (-63 kg, AZS AWF Wrocław), a dziś srebro wywalczył Maciej Sarnacki (+100 kg, Gwardia Olsztyn).

Oboje zdobywali już medale prestiżowego Grand Slamu w Abu Dhabi. Maciek Sarnacki stawał też 2 razy na najniższym stopniu podium GS w rosyjskim Tyumeniu. W sobotę do kolekcji dołożył pierwszy finał i srebro.

Grand Slam w Abu Dhabi: brązowy medal Agaty Ozdoby-Błach

Po raz 2 w karierze Agata Ozdoba-Błach (kat. -63kg) zdobyła brązowy medal Grand Slam w Abu Dhabi.

W 2014 roku stanęła na najniższym stopniu podium kilka miesięcy po wywalczeniu brązu na Mistrzostwach Europy we Francji. Teraz sytuacja się powtórzyła. Niedawno Agata zdobyła brązowy krążek Mistrzostw Świata na Węgrzech, a po kolejny brąz sięgnęła w Abu Dhabi.

Grand Slam w Abu Dhabi: Polki przegrywały z finalistkami

Zawodniczki z Rybnika Anna Borowska i Julia Kowalczyk przegrały z finalistkami kategorii -57kg podczas Grand Slamu w Abu Dhabi. Anna Borowska zajęła 7 miejsce, a Julia Kowalczyk odpadła w 1/8 finału.

Anna Borowska (KS Kejza Team) w pierwszej walce wygrała z Soumiya Iraqui (Maroko), która dostała 3 kary. Polka miała też waza-ari. Potem przegrała 2-krotnie, m.in. z reprezentantką Mongolii Sumiyą Dorjsuren i ostatecznie była siódma.