Październik 2018

Zmarł prof. dr hab. Stanisław Sterkowicz

Z przykrością informujemy, iż zmarł prof. dr hab. Stanisław Sterkowicz.

Brązowy medal Beaty Pacut w Abu Dhabi

Po raz pierwszy w karierze Beata Pacut (-78kg) zdobyła medal na Grand Slamie. Dziś w Abu Dhabi zawodniczka GKS Czarni Bytom wywalczyła brązowy krążek. To oznacza, że Biało-Czerwoni po raz kolejny wracają z medalem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Agata Ozdoba-Błach wygrała z Mistrzynią Olimpijską w Abu Dhabi

W Światowym Dniu Judo obchodzonym 28 października Agata Ozdoba-Błach wygrała walkę ze słynną Tiną Trstenjak podczas turnieju Grand Slam w Abu Dhabi. Niestety w klasyfikacji końcowej to Słowenka stanęła na podium zajmując 3 lokatę, a Polka uplasowała się na 5 miejscu.

Kadeci Albin Kocioł i Kinga Wolszczak ze srebrnymi medalami

Albin Kocioł (-81kg) i Kinga Wolszczak (+70kg) zdobyli srebrne medale w przedostatnim w tym roku Pucharze Europy Kadetów, który odbył się w słoweńskiej miejscowości Koper.

16-letni Albin Kocioł wygrał dzisiaj 4 walki, wszystkie przez ippon, niektóre po kilkunastu lub kilkudziesięciu sekundach, a dopiero w finale przegrał z Ukraińcem Bohdanem Pushenko. Zawodnik Wisły Kraków odniósł największy sukces w swojej karierze, wcześniej nie wiodło mu się w Pucharach Europy, m.in. w Bielsku-Białej, Berlinie i Zagrzebiu.

Projekt kalendarza imprez krajowych PZ Judo 2019

Uwagi do projektu kalendarza imprez krajowych PZ Judo prosimy zgłaszać na adres szkolenie@pzjudo.pl do dnia 06.11.2018.

Grand Slam w Abu Dhabi: Mecz Polska – Chiny w eliminacjach

Aż do 4 walk polsko-chińskich dojdzie w rundzie eliminacyjnej Grand Slamu w Abu Dhabi. W zawodach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w dniach 27-29 października wystąpi 8 reprezentantów Polski – 2 zawodników i 6 zawodniczek.

Iwo Baraniewski: zrewanżowałem się Madsenowi i zdobyłem brąz MŚJ

- Zrewanżowałem się Duńczykowi Mathiasowi Madsenowi za dwie porażki i zdobyłem brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów – mówił Iwo Baraniewski (-100kg). Brązowy krążek w Nassau na Bahamach wywalczyła także Aleksandra Kaleta (-52kg).

W trzech pierwszych walkach Polak odniósł same zwycięstwa – pokonał Szwajcara Daniela Eicha, Węgra Petera Arvaia i Niemca Daniela Zorna. W półfinale Iwo Baraniewski (UKJ 225 Warszawa) przegrał z Japończykiem Kiyotaka Sekine.

Grand Slam w Abu Dhabi: 5 start Biało-Czerwonych

Już po raz 5 Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich gościć będzie uczestników turnieju rangi Grand Slam. W zawodach, które odbędą się od 27 do 29 października, powalczy 8-osobowa reprezentacja Biało-Czerwonych.