POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Kwiecień 2019

MMP U-23: Iwo Baraniewski - wracam do walki po kontuzjach

- Młodzieżowe Mistrzostwa Polski będą dla mnie sprawdzianem formy po kontuzjach - mówi Iwo Baraniewski (-100kg), brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów 2018, który w dniach 4-5 maja wystartuje w krajowych mistrzostwach do lat 23 w Kątach Wrocławskich.

Po sukcesie w Nassau na Bahamach, 20-letni Iwo Baraniewski w tym roku wystartował w dwóch seniorskich turniejach rangi European Open - doznał porażki w pierwszej walce w Rzymie i zajął 7 miejsce w stołecznej Arenie Ursynów.

Michał Kowalczyk - cały czas staram się uczyć czegoś nowego

W ciągu kilku miesięcy Michał Kowalczyk (-66kg) przebojem wdarł się do światowej czołówki kadetów i obecnie zajmuje 7 miejsce w rankingu IJF. - Cały czas staram się uczyć czegoś nowego - mówi zawodnik UKJ Ryś Warszawa, który w tym sezonie zdobył 2 medale na Otwartych Pucharach Europy.

OOM - Mistrzostwa Polski Kadetów: niespodzianki w Chęcinach

Nie zabrakło niespodzianek w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Mistrzostwach Polski Kadetów w Chęcinach. W kategorii -70kg złoty medal Zuzanna Banaszek, która w finale wygrała z Katarzyną Sobierajską, zwyciężczynię dwóch tegorocznych Pucharów Europy.

Praca Biura PZ Judo w okresie 29.04.2019 - 03.05.2019

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że w najbliższym tygodniu biuro PZ Judo pracuje jak poniżej:
29.04.2019 - w godzinach 8-16
30.04.2019 - w godzinach 8-16
01-03.05.2019 - nieczynne

Pozdrawiamy

Majówkowa praca treningowa pod Tatrami

W bardzo mocnym, ponad 30-osobowym składzie rozpoczęli reprezentanci Polski zgrupowanie w COS OPO w Zakopanem. Seniorzy trenować będą do 5 maja, trochę krócej młodzieżowcy, których w pierwszy weekend maja czekają mistrzostwa kraju.

- Z powodu kontuzji kolana zabrakło Michała Bartusika (-73kg), nie ma z nami też Macieja Sarnackiego (+100kg), zaś trenować będzie Rafał Kozłowski (-90kg), który doznał niegroźnego na szczęście urazu w trakcie drugiej części japońskiego zgrupowania na Uniwersytecie Tokai – mówi selekcjoner naszej drużyny narodowej Mirosław Błachnio.

16 Polaków z kwalifikacjami na European Games

16 naszych reprezentantów - po 8 judoczek i judoków zdobyło kwalifikację na Igrzyska Europy (European Games), czyli Mistrzostwa Europy, które w dniach 22-25 czerwca odbędą się w Mińsku na Białorusi. To jeden z najważniejszych turniejów przed Igrzyskami w Tokio.

Jak poinformowała federacja EJU, z męskiej reprezentacji Biało-Czerwonych awans zdobyli -66kg Patryk Wawrzyczek , -73kg Wiktor Mrówczyński, Michał Bartusik, -81kg Damian Szwarnowiecki, Damian Stępień, -90kg Piotr Kuczera, Rafał Kozłowski, -100kg Maciej Sarnacki.

W piątek początek OOM - Mistrzostw Polski Kadetów

Już tylko 2 miesiące pozostały naszym kadetom do Mistrzostw Europy w Warszawie. Od piątku do niedzieli walczyć będą w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Chęcinach. Natomiast w dniach 18-19 maja odbędzie się Otwarty Puchar Europy w Bielsku-Białej.

Polacy w ostatecznej fazie przygotowań do Igrzysk Europy

Po 2-tygodniowym zgrupowaniu w Japonii nasi judocy wkraczają w ostateczną fazę przygotowań do czerwcowych Igrzysk Europy (Mistrzostw Europy) w Mińsku. Trener główny reprezentacji Mirosław Błachnio zaplanował dwa obozy w Zakopanem, starty w Grand Slamie w Baku i Senior European Judo Cup w Orenburgu oraz camp na Białorusi.

Polacy zdecydowani na japońską bazę w Takasaki

Prawdopodobnie ośrodek treningowych w Takasaki będzie bazą naszej reprezentacji w judo przed sierpniowymi Mistrzostwami Świata w Tokio oraz przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi w stolicy Japonii.

- Bazę w Takasaki oceniam bardzo pozytywnie. Co prawda nie było mocnych sparingpartnerów, jednakże przed MŚ i IO będziemy tam przebywać w okresie, w którym w zasadzie wykonamy ostatni szlif. A do niego nie trzeba silnych przeciwników. W Takasaki jest wszystko, co potrzebujemy, a jednocześnie nie ma zgiełku, więc można się wyciszyć i skupić na zawodach – mówi Agata Perenc (-52kg).

Strony