Sierpień 2019

Mistrzostwa Świata w Tokio: Julia Kowalczyk - ciężko pracuję, by spełnić marzenia

- Ciężko pracuję, by spełnić marzenia i wrócić w 2020 roku do Tokio – mówiła w wywiadzie dla PAP wspaniale walcząca we wtorej w japońskiej stolicy 21-letnia Julia Kowalczyk (kat. -57kg), brązowa medalistka Mistrzostw Świata.

Mistrzostwa Świata w Tokio: bardzo udany debiut Sebastiana Marcinkiewicza

W swoim debiucie w Mistrzostwach Świata Sebastian Marcinkiewicz (-81kg) pokonał dwóch wyżej notowanych przeciwników, a następnie bardzo dzielnie walczył z zajmującym 5 miejsce na świecie Niemcem Dominicem Resselem. Przegrał po wyrównanym pojedynku w 1/16 finału.

INFORMACJA

Szanowni Państwo,
Polski Związek Judo uprzejmie informuje, że Julia Kowalczyk, brązowa medalistka Mistrzostw Świata Seniorek w kategorii wagowej -57kg, wraca z Japonii do Polski w środę 28 sierpnia.
Przylot o g. 20:45 w Warszawie, lotnisko Chopina.
Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i przedstawicieli mediów.

Mistrzostwa Świata w Tokio: fantastyczny występ i brązowy medal Julii Kowalczyk!

Po fantastycznym występie Julia Kowalczyk (-57kg) zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w Tokio. 21-letnia judoczka odniosła ogromny sukces i niewiele brakowało, by to właśnie Polka, a nie Japonka Tsukasa Yoshida wystąpiła w wielkim finale.

To jest znakomity rok dla Julii Kowalczyk, Młodzieżowej Mistrzyni Europy, która 30 września skończy dopiero 22 lata. Zdobyła złoto Grand Prix w Antalyi i brąz Grand Prix w Montrealu, a dziś zapisała się w historii seniorskiego polskiego judo.

Mistrzostwa Świata w Tokio: pięć zwycięstw Patryka Wawrzyczka i Agaty Perenc

Po zwycięstwach z trzema przeciwnikami Patryk Wawrzyczek (-66kg) odniósł duży sukces awansując do najlepszej "16" Mistrzostw Świata w Tokio. W poniedziałek świetnie walczyła też Agata Perenc (-52kg), która wygrała dwa pojedynki i również dotarła do 1/8 finału.

Mistrzostwa Świata w Tokio! Polacy wylosowali: Mistrzów i V-ce Mistrzów Świata i Mistrzów Igrzysk Olimpijskich w 1/16 list walk.

Przed rozpoczęciem MŚ odbyła się uroczystość związana z 55. rocznicą obecności judo w rodzinie olimpijskiej. Podczas Gali IJF Waldemar Legień, 2-krotny Mistrz Olimpijski, został wyróżniony tytułem najlepszego zawodnika Igrzysk w Barcelonie w 1992 roku. Nasz Mistrz podziękował podczas przemówienia rodzinie, trenerowi i krajowi. A cała Polska dziękuje za wspaniałe sportowe chwile naszemu wspaniałemu Mistrzowi!

Mistrzostwa Świata w Tokio: miejsce w siódemce będzie sukcesem

- Przy 900 startujących każde wejście Polaka do najlepszej siódemki w danej kategorii będzie sukcesem, a zdobycie medale wielkim osiągnięciem - mówi Mirosław Błachnio, trener naszej reprezentacji przed Mistrzostwami Świata w Tokio.

Mistrzostwa Świata w Tokio: w niedzielę Polacy wylatują do Japonii

W niedzielę pierwsi z naszych judoków polecą do Takasaki, gdzie będą przez tydzień aklimatyzować i przygotowywać się do Mistrzostw Świata w Tokio. Reprezentacja Polski liczy 16 osób, a jako pierwszy walczyć będzie Tomer Golomb (-60kg) w dniu 25 sierpnia.