POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Sierpień 2019

Mistrzostwa Świata w Tokio! Polacy wylosowali: Mistrzów i V-ce Mistrzów Świata i Mistrzów Igrzysk Olimpijskich w 1/16 list walk.

Przed rozpoczęciem MŚ odbyła się uroczystość związana z 55. rocznicą obecności judo w rodzinie olimpijskiej. Podczas Gali IJF Waldemar Legień, 2-krotny Mistrz Olimpijski, został wyróżniony tytułem najlepszego zawodnika Igrzysk w Barcelonie w 1992 roku. Nasz Mistrz podziękował podczas przemówienia rodzinie, trenerowi i krajowi. A cała Polska dziękuje za wspaniałe sportowe chwile naszemu wspaniałemu Mistrzowi!

Mistrzostwa Świata w Tokio: miejsce w siódemce będzie sukcesem

- Przy 900 startujących każde wejście Polaka do najlepszej siódemki w danej kategorii będzie sukcesem, a zdobycie medale wielkim osiągnięciem - mówi Mirosław Błachnio, trener naszej reprezentacji przed Mistrzostwami Świata w Tokio.

Mistrzostwa Świata w Tokio: w niedzielę Polacy wylatują do Japonii

W niedzielę pierwsi z naszych judoków polecą do Takasaki, gdzie będą przez tydzień aklimatyzować i przygotowywać się do Mistrzostw Świata w Tokio. Reprezentacja Polski liczy 16 osób, a jako pierwszy walczyć będzie Tomer Golomb (-60kg) w dniu 25 sierpnia.

Mistrzostwa Świata w Tokio: rekordowa frekwencja

Rekordowa liczba 917 zawodników i zawodniczek, w tym 889 w turnieju indywidualnym, ze 152 krajów, w tym 16-osobowa reprezentacja Polski, wystartuje w Mistrzostwach Świata, które od 25 sierpnia do 1 września rozgrywane będą w Tokio.

Międzynarodowa Federacja Judo podała, że najwięcej swych przedstawicieli będzie miała Europa – 358 z 46 państw. Z Azji wystąpi 250 judoków z 35 krajów. Zbliżona liczba zawodników i zawodniczek pochodzi z African Judo Union – 134 z 35, i Panamerican Judo Confederation – 123 z 27. Natomiast Oceania Judo Union wystawia 24 judoków z 9 krajów.

Mistrzostwa Europy w Judo Kata w czerwcu 2020 roku w Józefowie

Przyszłoroczne Mistrzostwa Europy w Judo Kata odbędą się w dniach 6-7 czerwca w podwarszawskim Józefowie. Podczas niedawnych ME w Las Palmas w Hiszpanii flagę nominującą odebrał Jacek Zawadka, prezes Polskiego Związku Judo.

- Formalne starania o zorganizowanie ME Judo Kata rozpoczęły się na początku roku. Intensywne zabiegi i rozmowy o organizacji tej imprezy przeprowadził z przedstawicielami EJU prezes Jacek Zawadka podczas Festiwalu Judo w chorwackim Poreczu oraz podczas Mistrzostw Europy Kadetów w Warszawie - mówi Sławomir Smater, trener reprezentacji Biało-Czerwonych.

Mistrzostwa Świata w Tokio: pierwszy start Aleksandry Kalety i Elizy Wróblewskiej

21-letnia Aleksandra Kaleta (-52kg) i 20-letnia Eliza Wróblewska (-70kg) po raz pierwszy w karierze startować będą w Mistrzostwach Świata Seniorek. Obydwie zawodniczki przyznają, że dla nich występ w Tokio jest wielką szansą.

Powołania na Mistrzostwa Świata- uzasadnienie braku powołania Macieja Sarnackiego.

W związku z wątpliwościami jakie pojawiły się w sprawie niepowołania Macieja Sarnackiego do składu reprezentacji na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w dniach 25.08 - 01.09.2019 w Tokio Zarząd PZ Judo wyjaśnia, że wszelkie decyzje w tej sprawie zostały podjęte zgodnie z przyjętymi w grudniu 2018 roku zasadami kwalifikacji do startu w zawodach mistrzowskich.
Kryteria i zasady kwalifikacji zawodniczek i zawodników PZ Judo do startu w imprezie głównej w roku 2019

Strony