POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Marzec 2020

Tokio – prezes judo: poprosiliśmy o przełożenie naszych międzynarodowych imprez

„Z powodu pandemii koronawirusa poprosiliśmy kontynentalną federację o przełożenie na jesień Otwartych Pucharów Europy kadetów w Bielsku-Białej i juniorów w Poznaniu w judo oraz mistrzostw Europy w judo kata w Józefowie” – powiedział PAP prezes Polskiego Związku Judo Jacek Zawadka.

Zawody w Bielsku-Białej i Poznaniu, mające otwarty charakter, co sprawia, że de facto są Pucharami Świata, zaplanowane były – odpowiednio – w terminach 16-17 maja i 20-21 czerwca, zaś ME w judo kata w podwarszawskim Józefowie miały się odbyć w dniach 6-7 czerwca.

Prawdopodobny początek Igrzysk w Tokio 23 lipca 2021 roku

Nie w terminie 24 lipca – 9 sierpnia 2020 roku, lecz prawdopodobnie od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 roku rozgrywane będą Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. To oznacza, że turniej judo rozpocznie się za niecałe 16 miesięcy, tj. 24 lipca i potrwa do 31 lipca 2021.

Gdyby nowa data została oficjalnie zatwierdzona program judo wyglądałby następująco:
24.07. 2021: -48kg, -60kg
25.07: -52kg, -66kg
26.07: -57kg, -73kg
27.07: -63kg, -81kg
28.07: -70kg, -90kg
29.07: -78kg, -100kg
30.07: +78kg, +100kg
31.07: turniej drużyn mieszanych

Antoni Zajkowski - łatwiej o medal na Igrzyskach Olimpijskich niż w Grand Slam

- O krążek na Igrzyskach może być łatwiej niż w Grand Slam, ale najpierw trzeba się zakwalifikować do turnieju w Tokio” – mówi Antoni Zajkowski, pierwszy polski medalista olimpijski w judo. Zdobył srebrny medal w Monachium w 1972 roku w wadze 70 kg.

4-krotny medalista ME Andrzej Sądej - kanadyjskie organizacje sportowe postąpiły słusznie

- Kanadyjskie organizacje sportowe postąpiły słusznie, ogłaszając, że nie wyślą swych zawodników na igrzyska w tym roku. Przesunięcie olimpiady na 2021 to jedyne rozsądne i etyczne rozwiązanie – mówi były reprezentant Biało-Czerwonych Andrzej Sądej, który jest dyrektorem sportowym Kanadyjskiej Federacji Judo.

Kanadyjski Komitet Olimpijski jako pierwszy poinformował Międzynarodowy Komitet Olimpijski, że nie wyśle swych sportowców na Igrzyska w 2020 roku, bowiem zdrowie i bezpieczeństwo są ważniejsze od medali.

Patryk Wawrzyczek - być może odłożenie Igrzysk to również szansa dla mnie

- Być może odłożenie Igrzysk na 2021 rok to również szansa dla mnie, żeby spróbować jeszcze raz na spokojnie podjąć walkę o udział w zawodach olimpijskich - mówi mieszkający w Tokio Mistrz Polski w wadze -66kg Patryk Wawrzyczek (PTS Janosik Bielsko-Biała).

Z powodu pandemii koronawirusa zaplanowane w dniach 24 lipca – 9 sierpnia igrzyska w Tokio zostały przesunięte na 2021 rok. Dokładnej daty jeszcze nie podano.

Przemysław Matyjaszek o zmianie terminu Igrzysk w Tokio - więcej czasu na pracę

Przełożenie z powodu pandemii koronawirusa Igrzysk w Tokio na 2021 rok daje sportowcom więcej czasu na przygotowania – mówi będący w sztabie reprezentacji Polski Przemysław Matyjaszek, piąty zawodnik turnieju olimpijskiego w Pekinie.

- Zawsze miałem optymistyczne i wesołe spojrzenie na życie. Igrzyska Olimpijskie to realizacja marzeń. Zawody nie zostały skasowane, tylko przesunięte – powiedział klubowy trener Beaty Pacut (-78kg) z GKS Czarni Bytom, która na dziś miałaby kwalifikację i wystąpiłaby w Tokio.

Nie daj się nudzie, pokaż się w judzie! JuDom!

Trwa akcja PZJudo: Nie daj się nudzie, pokaż się w judzie! JuDom!
Na fanpage'u ogłosiliśmy konkurs, w którym pokazujecie nam jak trenujecie judo w domu. Pomaga nam w tym Kotaro Sasaki, udostępniając filmiki instruktażowe.
Docierają do nas nagrania z calego świata - zapraszamy do trenowania judo w domu!

Igrzyska Olimpijskie w Tokio przełożone na 2021 rok

Igrzyska Olimpijskie w Tokio oficjalnie zostały przełożone z 2020 na 2021 rok. Decyzję ogłosił dziś Międzynarodowy Komitet Olimpijski. We wtorek doszło do konsultacji MKOl z władzami Japonii na czele z premierem Shinzo Abe i organizatorami olimpijskiej rywalizacji. Efektem rozmów za pośrednictwem wideokonferencji była decyzja o zmianie terminu Igrzysk.

Maciej Sarnacki - nietypowe, "rodzinne" treningi w Olsztynie

Maciej Sarnacki (+100kg) jest w gronie zawodników, którzy z puli kontynentalnej na dziś pojechaliby na Igrzyska do Tokio. Z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa, tak jak inni kadrowicze, trenuje indywidualnie, ale bardziej nietypowo i "rodzinnie".

PKOl apeluje o zmianę terminu Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Polski Komitet Olimpijski (PKOl) zaapelował do międzynarodowych władz o zmianę terminu zaplanowanych na 24 lipca - 9 sierpnia igrzysk w Tokio i prosi o jak najszybsze podjęcie decyzji. MKOl daje sobie na to cztery tygodnie.

Strony