Sierpień 2022

MŚ Weteranów: Jacek Gemza – chcę powtórzyć sukces z 2018 roku

- Chcę powtórzyć sukces z Meksyku z 2018 roku i ponownie zdobyć złoty medal – mówi Jacek Gemza (-100kg), jeden z najbardziej utytułowanych reprezentantów Polski, przed Mistrzostwami Świata Weteranów w Krakowie (8-11 września).

Cztery lata w Cancun Jacek Gemza zwyciężył w grupie wiekowej M6, pokonując w finale Rosjanina Alexandra Rasskazova. - To była cenne wygrana, odniesiona w walce z wielokrotnym Mistrzem Świata – przyznał gliwiczanin.

Po 50 latach spotkali się Olimpijczycy z Monachium

Pół wieku po Igrzyskach w Monachium, doszło do spotkania polskich Olimpijczyków w judo z 1972 roku. Nie zabrakło wspomnień, wzruszeń, ale też żartów, a wszystko we wspaniałej atmosferze.

W podwarszawskich Łomiankach zebrali się zawodnicy startujący w IO w Monachium: Antoni Zajkowski – organizator spotkania i pierwszy polski medalista olimpijski w judo, Adam Adamczyk, Marian Tałaj i Włodzimierz Lewin wraz z pochodzącym z Japonii trenerem Hiromi Tomitą.

Puchar Europy Seniorów w Coimbrze: w niedzielę troje Polaków na podium

Daria Pogorzelec zdobyła w niedzielę srebro, zaś Julia Jaśkiewicz (obie -78kg) i Bartosz Borzęcki (-81kg) brązowe medale w Pucharze Europy w Coimbrze. Wczoraj w Portugalii brąz wywalczyła także Karolina Tałach-Gast (-63kg). Tuż za podium, na 5 miejscu uplasował się Dawid Mechowski (-90kg), a 7 była Paulina Muszyńska (-78kg).

Najbardziej utytułowana z grona polskich judoków (startowali z powołań klubowych) Daria Pogorzelec wygrała z Chinką Liu Yi i Portugalką Beatriz Moreirą, zaś w finale przegrała z inną chińską zawodniczką Ma Zhenzhao.

Puchar Europy Seniorów w Coimbrze: Karolina Tałach-Gast brązową medalistką

Karolina Tałach-Gast zdobyła brązowy medal w kategorii wagowej -63kg w pierwszym dniu Pucharu Europy w Coimbrze (Portugalia).

Doświadczona polska judoczka wygrała w ćwierćfinale z Portugalką Laurą Costą, a w półfinale spotkała się z pochodzącą z Brazylii reprezentantką gospodarzy Barbarą Timo. Karolina Tałach-Gast przegrała ten pojedynek, ale o brąz pokonała Włoszkę Giovannę Fusco.

Mistrzostwa Świata Kadetów: Julia Bulanda piątą judoczką globu

Po zdobyciu brązowego medalu w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Bańskiej Bystrzycy, Julia Bulanda zajęła 5 miejsce w Mistrzostwach Świata Kadetów w wadze -57kg w Sarajewie. Powtórzyła osiągnięcie Karoliny Siennickiej (-52kg).

W czwartek Karolina Siennicka wygrała 3 walki, w tym m.in. z aktualną Mistrzynią Europy Węgierką Laurą Igaz, a poniosła 2 porażki. W piątek bardzo solidny występ zanotowała także Julia Bulanda.

Mistrzostwa Świata w Krakowie: Sławomir Smater – medale będą dużym sukcesem

- Mam nadzieję, że w Krakowie zdobędziemy medal, a może nawet 2-krotnie nasi reprezentanci staną na podium. Byłby to duży sukces – mówi Sławomir Smater, trener polskiej kadry narodowej w judo kata przed Mistrzostwami Świata, które w dniach 13-14 września odbędą się w Małej Hali Tauron Arena.

W zbliżających się MŚ nasz kraj reprezentować będzie 12 par – 8 seniorskich i 4 juniorskie. Szkoleniowcami Biało-Czerwonych są Sławomir Smater.

Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Statutowe 24.09.2022 (SOBOTA)

Szanowni Państwo,
Zgodnie z § 25 pkt 2 Statutu PZ Judo, uprzejmie informujemy, że Zarząd Polskiego Związku Judo zwołuje na dzień 24.09.2022 o godzinie 10.30 Kongres Sprawozdawczo - Statutowy Polskiego Związku Judo, który odbędzie się w Warszawie przy ul. Stokłosy 3 w Auli nr 6 Akademii Finansów i Biznesu Vistula
Materiały w załączeniu.

Mistrzostwa Świata Kadetów: dobry występ Karoliny Siennickiej, pokonała Mistrzynię Europy

Dobrze spisała się Karolina Siennicka (-52kg) w - rozgrywanych po 3-letniej przerwie - Mistrzostwach Świata Kadetów. Dzisiaj w Sarajewie pokonała m.in. aktualną Mistrzynią Europy Węgierkę Laurą Igaz. Polka zajęła 5 miejsce w turnieju.

Po zwycięstwie w Pucharze Europy w Bielsku-Białej, swoje duże umiejętności Karolina Siennicka zaprezentowała w czwartek w stolicy Bośni i Hercegowiny. Wygrała 3 z 5 walk (musiała uznać wyższość tylko dwóch brązowych medalistek), potwierdzając przynależność do międzynarodowej czołówki.

Zmarł Śp. Jerzy Augustyniak

Z ogromnym żalem informujemy, że w nocy z 20/21.08.2022 zmarł Śp. Jerzy Augustyniak, wieloletni zawodnik klubu GKS Wybrzeże Gdańsk. Odszedł w wieku 62 lat.
Pogrzeb odbędzie się w sobotę 27.08.2022 w Rudzienicach kolo Iławy o 11:00.
Rodzinie zmarłego składamy najgłębsze wyrazy współczucia.