Senior European Tour

Puchar Europy w Belgradzie: 7 miejsce Aleksandry Langiewicz

Była Mistrzyni Polski Juniorek Aleksandra Langiewicz (-63kg) zajęła 7 miejsce w seniorskim turnieju rangi Pucharu Europy w Belgradzie. Na 9 pozycji został sklasyfikowany Adrian Wala (-60kg).

Aleksandra Langiewicz stoczyła 5 walk, z których 3 wygrała, a 2 przegrała. Zaczęła od zwycięstwa na kary z Finką Alexandrą Barton, a następnie pokonała przez ippon w dogrywce Niemkę Jennifer Schwille. W kolejnym pojedynku lepsza była Rosjanka Diana Dzhigaros, która niedawno zdobyła srebro na zawodach Grand Prix w Zagrzebiu (w finale przegrała z Karoliną Tałach).

PE w Belgradzie: sprawdzian przed MME U-23 w Tel Avivie

16 reprezentantów Polski - 6 zawodniczek i 10 zawodników - znajduje się na liście zgłoszeń do Pucharu Europy w Belgradzie w dniach 8-9 października. To sprawdzian przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy U-23, które za miesiąc odbędą się w izraelskim Tel Avivie.

Wiktor Mrówczyński - każda wygrana walka mnie "napędzała"

- Z każdą kolejną wygraną walką czułem się coraz mocniejszy, co mnie "napędzało" - mówi Wiktor Mrówczyński (-73kg), który odniósł życiowy sukces zajmując 2 miejsce w Pucharze Europy w Bratysławie.

Judoka AZS AWF Katowice, który karierę zaczynał w Wojowniku Skierniewice u boku trenera Jerzego Gołębiewskiego w 4 pojedynkach zwyciężał przed czasem. Gambijczykowi Faye Njie, którego pokonał w półfinale, zrewanżował się za porażkę w Mistrzostwach Europy Juniorów w Sarajewie w 2013 roku. Rywal startował wtedy pod flagą Finlandii.

Beata Pacut - wkrótce zrewanżuję się Turchyn

Kolejny dobry start w seniorkach zanotowała 20-letnia Beata Pacut. Po zwycięstwie w Pucharze Świata w Warszawie, w niedzielę judoczka Czarnych Bytom zdobyła srebrny medal w Pucharze Europy w Bratysławie.

- Jedyną porażkę poniosłam z Anastasiyą Turchyn. Na początku Ukrainka zapunktowała rzutem na yuko i potem było ciężko odrobić stratę, choć uważam, że walka miała wyrównany przebieg. Na kolejnym turnieju zrewanżuję się Turchyn - mówi Beata Pacut.

Ewa Konieczny - na finał jeszcze sobie zasłużę

Różnorodne techniki wykonywała była Mistrzyni Europy Juniorek Ewa Konieczny (-48kg), która zdobyła brązowy medal w Pucharze Europy w Bratysławie. Przyznała, że jednak wciąż ma sporo mankamentów, ale wie nad czym musi pracować w najbliższych tygodniach.

Dla judoczki Czarnych Bytom był to pierwszy międzynarodowy start od ponad roku. Z kontuzją kolana już się uporała, co pokazała wygrywając niedawno Puchar Polski. W stolicy Słowacji zaimponowała liczbą skutecznych rzutów, np. w ćwierćfinale z Niemką Rotthoff zdobyła aż 4 razy yuko.

PE w Bratysławie: srebrny medal Beaty Pacut

podium.ecsen.783kg

Beata Pacut (-78kg) zdobyła srebrny medal w ostatnim dniu Pucharu Europy w Bratysławie. W niedzielę polscy judocy przegrali też 3 walki o brązowe krążki. Łącznie Polacy wywalczyli 4 medale.

PE w Bratysławie: wojownik Wiktor Mrówczyński w finale

podium.ecsen.73kg

21-letni Wiktor Mrówczyński (-73kg) odniósł największy sukces zdobywając srebrny medal Pucharu Europy w Bratysławie. Brązowe krążki wywalczyli startujący w tej samej wadze Mateusz Garbacz oraz Ewa Konieczny (-48kg).

PE w Bratysławie: Anna Załęczna - potrzebuję obicia w zawodach

Po kilku tegorocznych występach, m.in. w Pucharze Świata w Warszawie i Grand Prix w Budapeszcie, w ten weekend Annę Załęczną (+78kg) czeka kolejny zagraniczny start. Wystąpi w Pucharze Europy w Bratysławie.

PE w Bratysławie: Grzegorz Słabiak - chcę walczyć z Mistrzem Olimpijskim