POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Złote medale Borowskiej i Kłys w Bośni i Hercegowinie

Dobre występy zanotowały Anna Borowska (-57kg) i Katarzyna Kłys (-70kg) w Pucharze Europy w Sarajewie. Obie judoczki KS Polonia Rybnik sięgnęły po złote medale.

W sobotę startowała doświadczona Katarzyna Kłys. Wygrała 4 walki, w tym w finale przez yuko z Turczynką Merivan Tankos.

- Stoczyłam 4 mocne walki i akurat wszystkie moje przeciwniczki znalazły się na podium, więc rywalizowałam z najmocniejszymi w stawce - powiedziała Katarzyna Kłys.

Krakowianka pokonała też Turczynkę Sukran Bakacak, Serbkę Ivanę Jandrić i Francuzkę Mayę Thoyer.

- Cel był szkoleniowy, przyjechaliśmy do stolicy Bośni i Hercegowiny trenować i to zostało wykonane. Dobre ataki w tachi-waza, dwa ippony w ne-waza i przede wszystkim dobry styl i prowadzenie walki - mówił mąż i trener utytułowanej zawodniczki Artur Kłys.

W niedzielę dobrze spisała się Anna Borowska, złota medalistka MEJ z 2014 roku. Druga z polskich drużynowych wicemistrzyń świata 2015 wygrała przez ippon z Bośniaczką Mią Maksumić, Słowenką Manją Kropf, Węgierką Emoke Knetig i Czarnogórką Tanją Bozović. W finale podopieczna trenera Artura Kejzy spotkała się ze Słowenką Andreją Leski, brązową medalistką Mistrzostw Świata Juniorek 2015.

Anna Borowska, która niedawno zajęła 3 miejsce w European Open w Warszawie, wygrała ten pojedynek karami.

Startująca w tej samej kategorii wagowej Julia Kowalczyk wygrała przez ippon z Węgierką Kitti Kovacs, a potem przegrała karami z Andreją Leski i przed czasem ze Słowaczką Viktorią Majorosovą.