POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Agata Ozdoba - największym zaskoczeniem wygrana Emilie Andeol

- Największym zaskoczeniem turnieju judo była wygrana Francuzki Emilie Andeol w kategorii +78kg - mówi Agata Ozdoba, która w roli sparingpartnerki uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Niestety reprezentantom Polski nie udało się zdobyć medali ani zająć miejsc w ósemce tegorocznych Igrzysk. W większości kategorii wygrywali faworyci, a przynajmniej byli na podium.

- Myślę, że nikt nie postawiłby na Emilie Andeol, widząc w stawce mocne zawodniczki z Azji oraz mistrzynię olimpijską z Londynu Kubankę Idalys Ortiz - powiedziała Agata Ozdoba (-63kg), która w przygotowaniach pomagała polskim judoczkom startującym w Rio.

Judoczki z Europy zdobyły łącznie 3 złote medale w Rio - w wadze -63kg najlepsza była Słowenka Tina Trstenjak, a -52kg - Majlinda Kelmendi z Kosowa.

- W przypadku zawodniczek, które plasowały się na miejscach 1-8 rankingu olimpijskiego, nie było zaskoczeń - mówi brązowa medalistka Mistrzostw Europy z 2014 roku.

W Rio de Janeiro najlepsi byli Japończycy, którzy wywalczyli aż 12 medali - 3 złote, 1 srebrny i 8 brązowych. Tylko dwójka Japończyków wróciła bez medali. W historii Igrzysk Olimpijskich judocy z Japonii mają już 40 złotych medali.

Tags: