POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Maciej Sarnacki nie awansował do ćwierćfinału

Maciejowi Sarnackiemu (+100kg) w debiucie olimpijskim nie udało się awansować do ćwierćfinału turnieju w Rio de Janeiro. 4-osobowa reprezentacja Polski bez sukcesów zakończyła start w Brazylii.

W połowie maja Maciej Sarnacki doznał kontuzji nogi i od tego czasu walczył z czasem - leczenie, rehabilitacja, wreszcie treningi siłowe i na macie. Zdążył, ale to wystarczyło tylko na pokonanie 1 przeciwnika.

Dzisiaj w Rio de Janeiro judoka Gwardii Olsztyn zaczął od walki z Islandczykiem Thormodurem Jonssonem. To był pojedynek, w którym żaden z zawodników nie wykonał skutecznego ataku. Rywal Polaka dostał 2 kary za kompletnie nieudane ataki. Przy stanie 3-1 w karach sędzina walki jeszcze raz ukarała obydwu za pasywność, co sprawiło, że Islandczyk został zdyskwalifikowany.

Niestety w 2 rundzie, a więc 1/16 finału, Maciej Sarnacki przegrał przez waza-ari z wicemistrzem Europy Izraelczykiem Or Sassonem i został wyeliminowany z Igrzysk Olimpijskich.

Brak medalu w Rio oznacza, że Polacy od 1996 roku czekają na medal olimpijski. W Atlancie Paweł Nastula zdobył złoty, a Aneta Szczepańska, dziś trenerka reprezentacji kobiet, zdobyła srebrny.

Tags: