Sylwetki rywali Polaków w 1 rundzie w Rio

Zajmująca 13 miejsce w rankingu światowym Lien Chen-Ling z Tajwanu będzie rywalką Arlety Podolak (-57kg) w 1 rundzie turnieju olimpijskiego w Rio. Polka zajmuje 21 pozycję.

Była mistrzyni świata juniorek Arleta Podolak wyjdzie na matę już w poniedziałek. Jej rywalka - Tajwanka z japońskimi korzeniami w tym sezonie zdobyła srebrny medal Pucharu Świata w Rzymie oraz brązowe w mistrzostwach Azji w Taszkiencie i Grand Prix w Dusseldorfie.

W Mastersie w Meksyku zajęła 5 miejsce, ale pokonała słynną Japonkę Kaori Matsumoto, mistrzynię olimpijską z Londynu. W końcówce walki złapała Japonkę w trzymanie. Wcześniej Lien 5 razy przegrała z Kaori Matsumoto.

W 2015 roku Tajwanka wygrała Grand Prix w Budapeszcie i Puchar Świata w Pradze oraz zdobyła srebrne medale mistrzostw Azji i Grand Slam Abu Dhabi.

W środę Katarzyna Kłys (-70kg) spotka się z Gulnozą Matniyazovą z Uzbekistanu. W tym sezonie była 3 w mistrzostwach Azji i GP w Budapeszcie oraz 5 w GP w Samsunie i PŚ w Warszawie. W 2015 roku zdobyła wicemistrzostwo Azji, a w mistrzostwach świata w Rosji zajęła 7 miejsce.

W czwartek Daria Pogorzelec (-78kg) zmierzy się z Hortence Vanessa Mballa Atangana z Kamerunu. 24-letnia zawodniczka jest aktualną mistrzynią Afryki w wadze -78kg i kategorii open. Wygrywała z mocnymi rywalkami Tunezyjką Nihel Cheikh Rouhou i Algierką Sonią Asselah. W tym roku była też 5 w GP Samsun i PŚ Casablanca.

Za tydzień w piątek na tatami wyjdzie Maciej Sarnacki (+100kg). Spotka się z 33-letnim Islandczykiem Thormodurem Jonssonem, którego najlepszy tegoroczny wynik to 5 pozycja w PŚ w Casablance. W Oberwart przegrał on z Kamilem Grabowskim.