POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Marzec 2016

Grand Prix w Samsun: Katarczyk Rebahi rywalem Szwarnowieckiego

Walczący o olimpijską kwalifikację Damian Szwarnowiecki (-73kg) spotka się z 18-letnim Katarczykiem Khalilem Rebahi w 1/16 finału Grand Prix w tureckim Samsun. Łącznie wystąpi 8 polskich judoków.

W przypadku zwycięstwa, kolejnym przeciwnikiem Damiana Szwarnowieckiego może być Chińczyk Sai Yinjirigala. W tej części turniejowej drabinki rozstawiony jest Holender Dex Elmont.

Trener Tomasz Kowalski: Maciej Sarnacki będzie mocniejszy

- Medal cieszy, ale wiemy, że Maciek Sarnacki nie ustrzegł się błędów. Do Mistrzostw Europy na pewno będzie mocniejszy - powiedział asystent trenera reprezentacji Polski Tomasz Kowalski po Grand Prix w Tbilisi.

Po miesięcznej przerwie w startach międzynarodowych (poprzedni w lutym w GP w Dusseldorfie) Maciej Sarnacki (Gwardia Olsztyn) z powodzeniem bił się w stolicy Gruzji. Wygrał 2 walki przed czasem, zaś do pojedynku o brąz nie wyszedł kontuzjowany Rosjanin Andriej Wolkow. Wcześniej Polak przegrał tylko z Holendrem Royem Meyerem.

Daria Pogorzelec wyróżniona na Gali Sportu Wojskowego

2-krotna srebrna medalistka VI Światowych Igrzysk Wojskowych starszy marynarz Daria Pogorzelec (WZS Gdynia/SGKS Wybrzeże Gdańsk) została wyróżniona za sukcesy w Korei Południowej. Zajęła 10. miejsce w plebiscycie na najlepszych sportowców Wojska Polskiego w 2015 roku w sporcie wyczynowym.

Gala Sportu Wojskowego odbyła się dziś w Zegrzu koło Warszawy. Daria Pogorzelec, siódma zawodniczka Igrzysk w Londynie, została wyróżniona, a zwyciężyła szeregowa Iwona Lewandowska, która wygrała maraton w Azji.

Grand Prix w Tbilisi: brązowy medal Macieja Sarnackiego

Po raz drugi w karierze Maciej Sarnacki (+100kg) zdobył brązowy medal w zawodach Grand Prix. Nigdy wcześniej żaden polski judoka nie stanął na podium GP w stolicy Gruzji – Tbilisi.

Zawodnik Gwardii Olsztyn stawał już kilkakrotnie na podium turniejów Grand Slam, ale z Grand Prix miał tylko jeden medal – brązowy wywalczony jesienią 2014 roku na południowokoreańskiej wyspie Jeju. W Wielkanoc powtórzył ten sukces w Gruzji.

Karta ID International Judo Federation

Prosimy o zapoznanie się z treścią pisma dotyczącego uzyskania karty ID, niezbędnej do udziału w rywalizacji międzynarodowej.

Życzenia Świąteczne

Wesołych Świąt Wielkanocnych oraz wszelkiej pomyślności, sukcesów i radości w życiu zawodowym i prywatnym

życzy
Zarząd i pracownicy biura Polskiego Związku Judo

Grand Prix w Tbilisi: Kłys i Sarnacki wśród rozstawionych

Katarzyna Kłys (-70kg) i Maciej Sarnacki (+100kg) zostali rozstawieni w turnieju Grand Prix, który już jutro rozpoczyna się w Tbilisi. Oboje rozpoczną zawody od 1/8 finału. Łącznie wystąpi 10 Polaków.

Oboje są największymi polskimi nadziejami na medal olimpijski w judo w Rio de Janeiro. W gruzińskiej stolicy w walkach o ćwierćfinał Katarzyna Kłys spotka się prawdopodobnie z Niemką Iljana Marzok, zaś trudniej wytypować pierwszego rywala Maćka Sarnackiego - będzie nim David Fernandez (Hiszpania) lub Onise Bughadze (Gruzja).

Polacy w mocnym składzie powalczą w Gruzji

Dziesięcioro polskich judoków od piątku do Niedzieli Wielkanocnej walczyć będzie w silnie obsadzonym turnieju Grand Prix w Tbilisi. Trenerzy postanowili, że w składzie zabraknie Darii Pogorzelec (-78kg), która spokojnie będzie przygotowywać się do Mistrzostw Europy.

W gruzińskiej stolicy wystąpią Agata Perenc i Karolina Pieńkowska (-52kg), Arleta Podolak (-57kg), Karolina Tałach (-63kg) i Katarzyna Kłys (-70kg) oraz Paweł Zagrodnik (-66kg), Damian Szwarnowiecki (-73kg), Łukasz Błach (-81kg), Patryk Ciechomski (-90kg) i Maciej Sarnacki (+100kg).

Daria Pogorzelec wróciła na tatami po 5-miesięcznej przerwie

Siódma zawodniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie Daria Pogorzelec (-78kg) po 5-miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana wróciła na tatami. W niedzielę wygrała Puchar Polski - Ligę Indywidualno-Drużynową w Luboniu koło Poznania.

Złote medale Borowskiej i Kłys w Bośni i Hercegowinie

Dobre występy zanotowały Anna Borowska (-57kg) i Katarzyna Kłys (-70kg) w Pucharze Europy w Sarajewie. Obie judoczki KS Polonia Rybnik sięgnęły po złote medale.

W sobotę startowała doświadczona Katarzyna Kłys. Wygrała 4 walki, w tym w finale przez yuko z Turczynką Merivan Tankos.

- Stoczyłam 4 mocne walki i akurat wszystkie moje przeciwniczki znalazły się na podium, więc rywalizowałam z najmocniejszymi w stawce - powiedziała Katarzyna Kłys.

Krakowianka pokonała też Turczynkę Sukran Bakacak, Serbkę Ivanę Jandrić i Francuzkę Mayę Thoyer.

Strony