Grand Prix w Samsun: Katarczyk Rebahi rywalem Szwarnowieckiego

Walczący o olimpijską kwalifikację Damian Szwarnowiecki (-73kg) spotka się z 18-letnim Katarczykiem Khalilem Rebahi w 1/16 finału Grand Prix w tureckim Samsun. Łącznie wystąpi 8 polskich judoków.

W przypadku zwycięstwa, kolejnym przeciwnikiem Damiana Szwarnowieckiego może być Chińczyk Sai Yinjirigala. W tej części turniejowej drabinki rozstawiony jest Holender Dex Elmont.

W kategorii -66kg Aleksander Beta i Michał Bartusik trafili na 20-letnich rywali - Turka Ertugrula Donmeza i Gruzina Bekę Shavdatuashviliego. Natomiast Patryk Ciechomski (-90kg) zmierzy się z Ukraińcem Vadymem Synyavskym.

W turnieju kobiet polskie zawodniczki powalczą z przeciwniczkami, z którymi już wygrywały. Agata Perenc (-52kg) wylosowała Ormiankę Zhannę Stankevich, którą pokonała przed miesiącem podczas European Open w Warszawie w walce ćwierćfinałowej. Polka zajęła 5 miejsce, a Ormianka - 7.

Karolina Pieńkowska (-52kg) ma bilans pojedynków z Turczynką Ayse Arca remisowy 1-1. Arca zwyciężyła 2 miesiące temu w Pucharze Świata w Sofii.

W kategorii -57kg Arleta Podolak spotka się ze Szwajcarką Emilie Amaron, którą pokonała już na Mistrzostwach Świata w Czelabińsku w 2014 roku.

Największą gwiazdą zawodów w Samsun będzie Francuz Teddy Riner.

Turniej GP w Samsun pokaże na żywo telewizja FightKlub. Transmisje w dniach 1-3 kwietnia o g. 16:00.