Maj 2016

Skład reprezentacji na Mistrzostwa Europy Kadetów

W dniach 01-03.07.2016 r. w Vantaa w Finlandii zostaną rozegrane Mistrzostwa Europy Kadetów.
Prosimy o zapoznanie się z pismem poniżej.

PE Juniorów w Austrii: Polacy na siódmych miejscach

Karolina Miller (-70kg), Anita Formela (+78kg) i Jan Stolarek (-66kg) zajęli siódme miejsca w zawodach Pucharu Europy Juniorów, które odbyły się w austriackim mieście Leibnitz.

Anita Formela i Jan Stolarek doszli do ćwierćfinałów, zaś Karolina Miller przebijała się do punktowanego miejsca przez wydłużone repesaże. Na 9 pozycji turniej w Austrii zakończył Dominik Majowski (-100kg).

Otwarte Mistrzostwa Wiednia Form Kata

Dnia 26.05.2016 r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wiednia Form Kata.

Grupa Nage no kata:

2miejsce - Maciej Pudłowski i Anita Krawczyk (UKJ AON Warszawa)

Zawodnicy w grupie eliminacyjnej uzyskali wynik 245pkt (73%), awansując do finału na drugim miejscu.
W finale uzyskali wynik 74%.

W zawodach rywalizowało 18 par.

Tags:

Powołania na akcję szkoleniową

Polski Związek Judo powołuje n/w zawodników na akcję szkoleniową, która odbędzie się w COS OPO Giżycko w dniach 03-16.06.2016 r.

Turniej Masters - Arleta Podolak bez zwycięstwa

- Udało mi się wystartować, ale jestem rozczarowana, bo każda porażka boli - mówi jedyna polska judoczka Arleta Podolak (-57kg), która wystąpiła w turnieju Masters w Meksyku. W pierwszej walce przegrała z Niemką Violą Waechter i odpadła.

- Początkowo prowadziłam na karę, ale potem się wyrównało, bo dostałam shido. Następnie rzuciłam ją na uchi-matę i otrzymałam yuko, po czym wykonałam niedokładny atak i zostałam odkręcona na waza-ari - powiedziała o walce w Guadalajarze Arleta Podolak (GKS Czarni Bytom).

Turniej Masters: Arleta Podolak wystąpi w Meksyku

LISTY WALK

TRANSMISJA TV

Arleta Podolak (-57kg) wystąpi w prestiżowym turnieju Masters, który w piątek 27 maja rozpocznie się w meksykańskiej Guadalajarze. Judoczka Czarnych Bytom ma bardzo duże szanse na wyjazd na Igrzyska do Rio.

Wywiady z medalistkami PE Kadetów w Bielsku-Białej

PE Kadetów w Bielsku-Białej: Eliza Wróblewska - najtrudniej w finale

Podopieczna trenera Radosława Miśkiewicza z Akademii Judo Poznań Eliza Wróblewska (-63kg) odniosła największy sukces w karierze, zdobywając srebrny medal Pucharu Europy Kadetek w Bielsku-Białej. - Najtrudniejsza była walka finałowa - przyznała zawodniczka.

W tym sezonie Eliza Wróblewska była już na podium PE - w lutym w hiszpańskiej Fuengiroli wywalczyła brąz. Dobrze spisała się też miesiąc później w Zagrzebiu, gdzie zajęła 7 miejsce.

PE Kadetów w Bielsku-Białej: poranne wstawanie "srebrnej" Julii Świątkiewicz

- Od pół roku Julia wstaje o 5:50 rano, by zdążyć na trening przed lekcjami. Ciężka praca i determinacja pomogły jej w odniesieniu sukcesu w Bielsku-Białej - mówi trener UKJ Lemur Warszawa Mariusz Rowicki, którego podopieczna Julia Świątkiewicz zdobyła dziś srebrny medal Pucharu Europy Kadetek w wadze +70kg.

Oprócz Julii Świątkiewicz 2 miejsce w turnieju w Bielsku-Białej zajęła też, startująca w kategorii -63kg Eliza Wróblewska (Klub Sportowy Akademia Judo Poznań).

PE Kadetów w Bielsku-Białej: Eliza Wróblewska i Julia Świątkiewicz ze srebrnymi medalami

Eliza Wróblewska (-63kg) i Julia Świątkiewicz (+70kg) zdobyły w Bielsku-Białej srebrne medale Pucharu Europy Kadetek w judo. To dobry prognostyk przed Mistrzostwami Europy, które na początku lipca odbędą się w Finlandii.

Podobnie jak wczoraj Natalia Kropska (-52kg), na 5 pozycji turniej zakończył Adam Stodolski (-73kg). Oboje byli już w półfinałach, ale ponieśli porażki w dwóch decydujących walkach.

PE Kadetów w Bielsku-Białej: niedosyt po występie Biało-Czerwonych

Natalia Kropska (-52kg) i Kacper Kaczor (-66kg) stawali już w tym sezonie na podium Pucharu Europy Kadetów, dlatego z niedosytem przyjęli brak medali w sobotnich zawodach w Bielsku-Białej. Judocy GKS Czarni Bytom zajęli 5. i 7. miejsce. W niedzielę dalsze emocje w turnieju będącym ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy w Finlandii.