POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Sierpień 2016

Piotr Kuczera rozpoczyna jesienne starty w GP Chorwacji

Brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Europy Piotr Kuczera (-90kg) jesienne starty rozpocznie za niecały miesiąc od Grand Prix w Zagrzebiu. Na razie boryka się z kontuzjowanym łokciem.

- Mam ponaciągane przyczepy prostowników. Stało się to około miesiąca temu podczas zgrupowania we Władysławowie - powiedział zawodnik KS Polonia Rybnik, rewelacja ME Seniorów w rosyjskim Kazaniu.

W ostatnich dniach Piotr Kuczera ponownie uczestniczył w nadmorskim obozie kadry narodowej. Z powodu kontuzji nie mógł jednak uczestniczyć w randori.

Tags: 

Łukasz Błach - najbliższym celem ME 2017 w Polsce

Najbliższym długofalowym moim celem są Mistrzostwa Europy w 2017 roku w Polsce - mówi najstarszy reprezentant kraju 32-letni Łukasz Błach (-81kg).

- W najbliższym czasie wystartuję w Mistrzostwach Polski, zaś na początku grudnia czekają mnie Mistrzostwa Świata Wojska w Szwajcarii. Nie mam sprecyzowanych innych startów, bo wszystko zależy od formy, ale możliwe są występy w Pucharze Świata albo Grand Prix - powiedział Łukasz Błach.

Tags: 

Nie żyje Bogusław Hanc

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 23.08.2016 r. odszedł od nas Bogusław Hanc.

W czasie swojej długoletniej i pięknej kariery sportowej (1970–1987) był wielokrotnym mistrzem i medalistą indywidualnych i drużynowych mistrzostw Polski (w sumie wywalczył 23 medale mistrzostw Polski).
Na arenie międzynarodowej był akademickim wicemistrzem świata.

Karierę sportową rozpoczął w Opolu. Reprezentował barwy KS Gwardia Opole (1970–1974) oraz KS AZS AWF Wrocław (1974–1987).

Żegnaj Mistrzu.

Damian Szwarnowiecki spróbuje swych sił w wadze -81kg

Po Igrzyskach Olimpijskich wielu judoków zazwyczaj albo leczy różne kontuzje, albo zmienia kategorię wagową. Damian Szwarnowiecki zdecydował się na spróbowanie swych sił w wadze -81kg.

- Jeszcze nie podjąłem decyzji, jednak na pewno spróbuję swoich sił w -81kg na wrześniowych zawodach - powiedział Damian Szwarnowiecki (Gwardia Wrocław), który w kategorii -73 kg zdobywał m.in. złote medale Mistrzostw Europy Juniorów i Młodzieżowców.

W nowej wadze Damian Szwarnowiecki jest zgłoszony do turnieju European Open, który w dniach 10 - 11 września odbędzie się w Tallinie.

Tags: 

Paweł Zagrodnik będzie walczył w kategorii -73kg

Piąty zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie Paweł Zagrodnik zmienia kategorię wagową. Przez kilkanaście lat startował w wadze -66kg, a teraz reprezentant Polski będzie walczył w -73kg.

- Definitywnie przechodzę do kategorii -73kg. Zacznę starty od jakiegoś słabiej obsadzonego turnieju w Czechach, a później wystartuję w Pucharze Polski i na Mistrzostwach Polski - powiedział Paweł Zagrodnik.

Tags: 

Polscy judocy znów trenują z Hiromi Tomitą

Człowiek-legenda światowego i polskiego judo Hiromi Tomita znów pracuje z reprezentantami Polski. Słynny trener przebywa na zgrupowaniu kadr narodowych w Cetniewie.

W nadmorskim ośrodku przebywają nie tylko seniorzy. Są tam juniorzy młodsi, juniorzy czy młodzieżowcy przygotowujący się do jesiennych Mistrzostw Europy w swoich kategoriach wiekowych. Seniorską kadrę we wrześniu czekają starty w European Open w Talinnie i Grand Prix w Zagrzebiu.

Tags: 

Piotr Sadowski - Maciej Sarnacki do końca walczył o Igrzyska

- Maciej Sarnacki do końca walczył o udział w turnieju olimpijskim. W pełni zdrowia mógłby powalczyć o dużo lepszy wynik - mówi trener reprezentacji mężczyzn Piotr Sadowski po powrocie z Rio de Janeiro.

Polak walczący w wadze ciężkiej (+100kg) miał dobre losowanie - w 1 rundzie trafił na Islandczyka Thormodura Jonssona.

Tags: 

Agata Ozdoba - największym zaskoczeniem wygrana Emilie Andeol

- Największym zaskoczeniem turnieju judo była wygrana Francuzki Emilie Andeol w kategorii +78kg - mówi Agata Ozdoba, która w roli sparingpartnerki uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Niestety reprezentantom Polski nie udało się zdobyć medali ani zająć miejsc w ósemce tegorocznych Igrzysk. W większości kategorii wygrywali faworyci, a przynajmniej byli na podium.

Tags: 

Aneta Szczepańska - porażki bez usprawiedliwienia

- Losowanie mieliśmy bardzo dobre, a mimo tego nie udało się awansować nawet do ćwierćfinału. To były porażki bez usprawiedliwienia - mówi trenerka reprezentacji Aneta Szczepańska o olimpijskim występie judoczek.

Katarzyna Kłys (-70kg) i Daria Pogorzelec (-78kg) wygrały karami shido po 1 walce, a pierwszy pojedynek w Rio de Janeiro przegrała Arleta Podolak (-57kg).

Tags: 

Maciej Sarnacki nie awansował do ćwierćfinału

Maciejowi Sarnackiemu (+100kg) w debiucie olimpijskim nie udało się awansować do ćwierćfinału turnieju w Rio de Janeiro. 4-osobowa reprezentacja Polski bez sukcesów zakończyła start w Brazylii.

W połowie maja Maciej Sarnacki doznał kontuzji nogi i od tego czasu walczył z czasem - leczenie, rehabilitacja, wreszcie treningi siłowe i na macie. Zdążył, ale to wystarczyło tylko na pokonanie 1 przeciwnika.

Tags: 

Strony