Październik 2016

Złoto Szoguna dla Siergieja Drebota i Dino Pfeiffera

Już po raz VIII odbył się wyjątkowy turniej judo „O Złoto Shoguna” pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice. W hali OSIR, mieszczącej się przy ul Akademickiej 26, zwyciężyli Ukrainiec Siergiej Drebot i Niemiec Dino Pfeiffer.

Jak zawsze rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wagowych - do 75 kg i powyżej 75 kg.

Grand Slam w Abu Dhabi: Piotr Kuczera przegrał z Davidem Klammertem

Bez medalu wracają polscy judocy z Grand Slamu w Abu Dhabi. W ostatnim dniu turnieju startujący w wadze -90kg Piotr Kuczera przegrał ze sklasyfikowanym w drugiej setce rankingu IJF Davidem Klammertem.

W przeszłości w jednym z pojedynków ligowych Piotr Kuczera już przegrał z tym czeskim rywalem. Polakowi bardzo zależało na dzisiejszym zwycięstwie, bowiem otwierało ono drogą do ćwierćfinału.

Grand Slam w Abu Dhabi: porażki Polaków z Brazylijczykami

Judocy z Brazylii stanęli dziś na drodze Polaków w 2 dniu Grand Slamu w Abu Dhabi. Mistrzyni Polski Agata Ozdoba i srebrna medalistka MP Karolina Tałach (-obie 63kg) zajęły w sobotę 7 miejsca.

Grand Slam w Abu Dhabi: Karolina Pieńkowska bez medalu

LISTY WALK

TRANSMISJA

Po raz 2 z rzędu Karolina Pieńkowska (-52kg) bezskutecznie walczyła o medal na Grand Slamie w Abu Dhabi. Dziś w walce o podium przegrała w parterze z Jessicą Pereirą, a przed rokiem lepsza okazała się utytułowana Francuzka Priscilla Gneto.

Grand Slam w Abu Dhabi: Michał Bartusik wylosował Mistrza Olimpijskiego

LISTY WALK

TRANSMISJA

Mistrz Olimpijski z Londynu Rosjanin Arsen Galstyan będzie rywalem Michała Bartusika (-66kg) w 1/8 finału turnieju Grand Slam w Abu Dhbai. Trzydniowe zawody rozpoczynają się jutro, a transmitować je będzie na żywo telewizja FightKlub.

Grand Slam w Abu Dhabi: nie wystąpi kontuzjowana Beata Pacut

Pech nie opuszcza Beaty Pacut, wicemistrzyni Polski w wadze -78kg. Miesiąc temu nie mogła wystąpić w Grand Prix w Zagrzebiu, teraz musiała zrezygnować z debiutu w Grand Slamie - w Abu Dhabi. Początek turnieju w piątek.

- W 3 walce podczas MP w Katowicach chciałam podciąć Paulinę Przyczynę, ale jakoś niefortunnie ułożyłam stopę. Mam skórę poparzoną, bąble i kostkę skręconą. Kostka zaczęła coraz bardziej puchnąć i niestety ledwo chodzę - mówi Beata Pacut.

W składzie kobiet na Grand Slam w Abu Dhabi są Karolina Pieńkowska (-52kg), Agata Ozdoba i Karolina Tałach (obie -63kg).