POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Slam w Abu Dhabi: porażki Polaków z Brazylijczykami

Judocy z Brazylii stanęli dziś na drodze Polaków w 2 dniu Grand Slamu w Abu Dhabi. Mistrzyni Polski Agata Ozdoba i srebrna medalistka MP Karolina Tałach (-obie 63kg) zajęły w sobotę 7 miejsca.

Agata Ozdoba wygrała przez yuko z Niemką Larą Reimann, a w ćwierćfinale wyraźnie przegrała z Austriaczką Kathrin Unterwurzacher, której nie dała rady także podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Astanie. W repesażu Polka przegrała też z Chorwatką Marijaną Miśković-Hasanbegović, choć w pewnym momencie Agacie Ozdobie udało się wyrównać punktację. Chorwatka prowadziła na waza-ari, polska zawodniczka też odpowiedziała waza-ari, lecz miała jeszcze karę. Ostatecznie rywalka zwyciężyła przed czasem.

Karolina Tałach pokonała (2 yuko) na początek Chorwatkę Maję Blagojević (Chorwacja), a w 1/4 finału stoczyła zacięty i wyrównany bój z Marianą Silvą z Brazylii, z którą wcześniej wygrywała. Obie aktywne, ale i czujne w obronie, dlatego przez 4 minuty nie było punktów i kar. Niestety w dogrywce 5 zawodniczka Igrzysk w Rio rzuciła Karolinę Tałach na yuko. W repesażu Polka bardzo szybko przegrała z inną Brazylijką Ketleyn Quadros.

Dzisiaj walczył też Jakub Kubieniec (-81kg), ale przegrał z utytułowanym przeciwnikiem z Brazylii Victorem Penalberem.

W niedzielę ostatni dzień turnieju Grand Slam i występ Piotra Kuczery (-90kg). Transmisja od g. 14:00 w telewizji FightKlub. Wczoraj 5 miejsce zajęła Karolina Pieńkowska (-52kg), a o brąz przegrała z Brazylijką Jessicą Pereirą.