POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Slam w Abu Dhabi: Michał Bartusik wylosował Mistrza Olimpijskiego

LISTY WALK

TRANSMISJA

Mistrz Olimpijski z Londynu Rosjanin Arsen Galstyan będzie rywalem Michała Bartusika (-66kg) w 1/8 finału turnieju Grand Slam w Abu Dhbai. Trzydniowe zawody rozpoczynają się jutro, a transmitować je będzie na żywo telewizja FightKlub.

3-krotny Mistrz Polski Michał Bartusik wylosował Arsena Galstyana, który wielkie sukcesy odnosił w kategorii -60kg, zdobywał medale Igrzysk, Mistrzostw Świata i Europy. W nowej wadze zdobył brąz tegorocznych ME w Kazaniu.

Startujący w tej samej wadze -66kg Patryk Wawrzyczek spotka się w 1/8 finału w Zjednoczonych Emiratach Arabskich z Francuzem Mathiasem Boucherem.

Trudne losowanie ma Jakub Kubieniec (81kg), który zmierzy się z brązowym medalistą ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Brazylijczykiem Victorem Penalberem.

Jedyną Polką, która zacznie zawody w Abu Dhabi od ćwierćfinału jest Karolina Pieńkowska (-52kg). Triumfatorka niedawnego Grand Prix w Zagrzebiu będzie walczyć z Chorwatką Tihea Topolovec lub Brazylijką Layaną Colman.

Turniej Grand Slam w ZEA odbędzie się po raz 3. Do tej pory dwa brązowe medale zdobyła Katarzyna Kłys -70kg, a po jednym Agata Ozdoba -63kg i Maciej Sarnacki +100kg.

Transmisje na żywo w telewizji FightKlub - w piątek i sobotę od g. 15:00, a w niedzielę o 14:00.

Wyniki losowania

-52kg ćwierćfinał Karolina Pieńkowska - Tihea Topolovecz (Chorwacja) lub Layana Colman (Brazylia)

-63kg 1/8 finału Agata Ozdoba - Lara Reimann (Niemcy)

-63kg 1/8 finału Karolina Tałach - Maja Blagojević (Chorwacja)

-66kg 1/8 finału Michał Bartusik - Arsen Galstyan (Rosja)

-66kg 1/8 finału Patryk Wawrzyczek - Mathias Boucher (Francja)

-81kg 1/8 finału Jakub Kubieniec - Victor Penalber (Brazylia)

-90kg 1/8 finału Piotr Kuczera - David Klammert (Czechy)