POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Slam w Abu Dhabi: Piotr Kuczera przegrał z Davidem Klammertem

Bez medalu wracają polscy judocy z Grand Slamu w Abu Dhabi. W ostatnim dniu turnieju startujący w wadze -90kg Piotr Kuczera przegrał ze sklasyfikowanym w drugiej setce rankingu IJF Davidem Klammertem.

W przeszłości w jednym z pojedynków ligowych Piotr Kuczera już przegrał z tym czeskim rywalem. Polakowi bardzo zależało na dzisiejszym zwycięstwie, bowiem otwierało ono drogą do ćwierćfinału.

Jako pierwszy prowadzenie objął zawodnik Kejza Team Rybnik, bowiem przeciwnik został ukarany shido. To był początek emocji, które tak naprawdę zaczęły się w połowie walki. David Klammert zdobył yuko, ale 50 sek przed końcem to Polak znów wygrywał po akcji na waza-ari. Niestety w samej końcówce Piotr Kuczera znów dał się rzucić, na koncie rywala znalazło się waza-ari, co przesądziło o jego zwycięstwie.

Po sukcesach Biało-Czerwonych w latach 2014-15, kiedy łącznie w Grand Slamie w Abu Dhabi wywalczyli 4 brązowe medale, tym razem wracają do Polski bez krążków. Pierwszego dnia Karolina Pieńkowska (-52kg) przegrała walkę o brąz i zajęła 5 miejsce.

Natomiast wczoraj w Pucharze Europy w Maladze w eliminacjach przegrywali Aleksandra Langiewicz i Ksawery Morka.