POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Slam w Abu Dhabi: Karolina Pieńkowska bez medalu

LISTY WALK

TRANSMISJA

Po raz 2 z rzędu Karolina Pieńkowska (-52kg) bezskutecznie walczyła o medal na Grand Slamie w Abu Dhabi. Dziś w walce o podium przegrała w parterze z Jessicą Pereirą, a przed rokiem lepsza okazała się utytułowana Francuzka Priscilla Gneto.

W piątek Karolina Pieńkowska też walczyła z Gneto, ale to była młodsza siostra Priscilli, Astride. To był półfinał, który Polka przegrała 1 shido. Wcześniej Karolina Pieńkowska wygrała z chorwacką juniorką Tiheą Topolovecz.

Pierwszego dnia turnieju w Abu Dhabi rywalizowali też dwaj polscy zawodnicy z wagi -66kg Michał Bartusik i Patryk Wawrzyczek.

Michał Bartusik liczył, że uda mu się nawiązać skuteczną rywalizację z Mistrzem Olimpijskim Arsenem Galtstyanem, ale górą był Rosjanin, który zwyciężył w niecałe 2 minuty. - Rosjanin bardzo agresywnie naciera, a ja lubię walczyć z takimi zawodnikami, którzy idą na wymianę - mówił przed walką Mistrz Polski Michał Bartusik. Niestety nie powiodło się też Patrykowi Wawrzyczkowi, który przegrał w 4.07 min z Francuzem Mathiasem Boucherem.

Prezes Polskiego Związku Judo Sławomir Kownacki prowadził 2 potyczki w bloku walk o medale - tak się złożyło, że pierwszą i ostatnią. Najpierw o brąz w wadze -48kg Brazylijka Nathalia Brigida wygrała z Hiszpanką Julią Figueroą, a na koniec w finale wagi -57kg Francuzka Helene Receveaux pokonała Niemkę Theresę Stoll.

Jutro na tatami w ZEA powalczy 3 Polaków - Agata Ozdoba (-63kg), Karolina Tałach (-63kg) i Jakub Kubieniec (-81kg). Transmisja na żywo od g. 15:00 w telewizji FightKlub.