Wrzesień 2017

Camp szkoleniowy Warsaw Judo Open - trening z mistrzem Agatą Ozdobą - Błach

Po turnieju Warsaw Judo Open – 2-4 października odbędzie się camp szkoleniowy dla zawodników (młodzicy, juniorzy młodsi oraz juniorzy) w Hotelu Sangate Aiport.
Randori skierowane będzie dla trenerów oraz zawodników odpowiednich grup wiekowych. W czasie campu trening techniczno-taktyczny poprowadzi mistrzyni Agata Ozdoba-Błach – tegoroczna brązowa medalistka Mistrzostw Świata Seniorów w Budapeszcie.
W campie szkoleniowym Warsaw Judo Open może wziąć udział każdy zawodnik, który wykupi bilet wstępu (możliwość kupna w dniu campu).

Grand Prix w Zagrzebiu: Damian Szwarnowiecki chce znów stanąć na podium

- Chciałbym poprawić wynik sprzed roku, kiedy zająłem 3 miejsce - mówi Damian Szwarnowiecki (-81kg), który jutro startować będzie w Grand Prix w Zagrzebiu. Łącznie walczyć będzie 6 polskich zawodników.

- Uważam, że fizycznie jestem bardzo dobrze przygotowany. Celem jest znów podium zawodów w Chorwacji - powiedział judoka Gwardii Wrocław, który w zeszłej edycji wygrał 4 z 5 walk, m.in. ze Srdżjanem Mrvaljeviciem z Czarnogóry i Bojanem Dosenem z Serbii, a o brąz pokonał Jakuba Kubieńca.

Grand Prix w Zagrzebiu: najtrudniejsi rywale Wójcika i Grabowskiego

W czwartkowe popołudnie reprezentanci Polski poznali rywali w dorocznym turnieju Grand Prix w Zagrzebiu. W Chorwacji wystąpi 6 Polaków, a najtrudniejszych rywali w 1 rundzie mają Jakub Wójcik (-100kg) i Kamil Grabowski (+100kg).

Kuba Wójcik wylosował urodzonego w Mołdawii reprezentanta Zjednoczonych Emiratów Arabskich Ivana Remarencę, a Kamil Grabowski spotka się z rosyjskim turem Renatem Saidovem. Obaj rywale Polaków to brązowi medaliści Mistrzostw Świata w 2014 roku w rosyjskim Czelabińsku.

XIX Warsaw Judo Open – Puchar Polski dla Juniorów i Juniorów Młodszych

W najbliższy weekend (30.09-01.10) na warszawskim Torwarze odbędzie się jeden z największych turniejów w Europie Warsaw Judo Open. Do stolicy Polski przyjadą judocy z całego świata w wieku 11-19 lat.

61 MP w Opolu: Tomasz Kowalski - nie mówię "nie" reprezentacji

- Mój powrót do kadry nie jest niemożliwy, ale mało prawdopodobny - mówi Tomasz Kowalski (-66kg), który w rodzinnym Opolu zdobył złoty medal 61 Mistrzostw Polski. 2-krotny Wicemistrz Europy i zwycięzca turnieju im. Jigoro Kano wrócił na tatami po 3-letniej przerwie.

Lista klubów do wykreślenia z członkostwa w PZ Judo-aktualizacja 07.11.17

Szanowni Państwo,
Polski Związek Judo uprzejmie informuje, że zamieszczona poniżej lista klubów zalegających z opłatą za składkę członkowską zostanie skreślona z członkostwa w PZ Judo na najbliższym posiedzeniu Zarządu.
Zamieszczamy również listę klubów które przestały prowadzić działalność w judo.

61 MP w Opolu: Katarzyna Furmanek pozytywnie zdziwiona swoją kondycją

Katarzyna Furmanek sprawiła sobie miły prezent na 27 urodziny i bardzo dobrze powalczyła w 61 Mistrzostwach Polski w Opolu. Mimo że miała kilkanaście miesięcy przerwy, pokonała wszystkie rywalki i zdobyła złoty medal w wadze ciężkiej.

- Mój bilans, licząc zawody indywidualne i drużynowe, to 5 walk i 5 wygranych, w tym przed czasem 4. W dogrywce, po ponad 6-minutowej walce pokonałam wicemistrzynię kraju Anię Załęczna (TKS Judo Toruń). Byłam pozytywnie zdziwiona, że mam taką kondycję - mówiła judoczka KS AZS AWFiS Gdańsk.

Projekt Statutu PZ Judo wersja z dn. 2017-09-08

Projekt Statutu PZ Judo wersja z dn. 2017-09-08.

61 MP: 2 złote medale dla GKS Czarni Bytom

Judocy i Judoczki GKS Czarni Bytom zdobyli złote medale w turnieju drużynowym w ostatnim dniu 61 Mistrzostw Polski w Opolu.

Zawodniczki z Bytomia okazały się lepsze od AZS AWF Wrocław (srebro), AZS AWFiS Gdańsk (brąz) oraz WKS Gwardia Warszawa.

W turnieju męskim startowało 9 zespołów. W finale GKS Czarni Bytom wygrał z AZS AWF Warszawa. W meczach o brązowe medale WKS Gwardia Warszawa pokonał Klub Judo AZS Opole, zaś AZS AWF Katowice wygrał z KS AZS AWFiS Gdańsk.