POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Wrzesień 2017

Wizyta M.Kozlowski - członek KATA IJF w Warszawie.

W dniach 14 – 16 września na zaproszenie PZ Judo gościł w Polsce Pan Michael Kozlowski, członek Kata Commission International Judo Federation. W czasie pobytu m.in. odbyła się konsultacja szkoleniowa z aktualnie najlepszymi polskimi zawodnikami, zwycięzcami Pucharu Polski Judo Kata w Kata.

The Hague Grand Prix 2017

AKCJA: The Hague Grand Prix 2017
Termin: 15-20.11.2017
Deadline zgłoszenia: 29.09.2017, 16.00

Wypełnione zgłoszenie należy przesłać na adres:
asystent trenera kadry narodowej Łukasz Błach blachlukas@gmail.com
lub
trener KN Seniorów Zbigniew Pacholczyk zp.gwardia@interia.pl
oraz pzjudo@pzjudo.pl

MEJ w Mariborze: Biało-Czerwoni bez sukcesów w drużynówce

Obie polskie reprezentacje poniosły porażki w 1/8 finału Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów w Mariborze. Złote medale dla Francuzek oraz Azerów.

W pierwszym meczu Polki przegrały z Holandią 1:4, a jedyną walkę wygrała Anita Formela (+70kg), piąta zawodniczka turnieju indywidualnego w Słowenii.

Wcześniej m.in. w dogrywce Klaudia Cieślik (-52kg) została pokonana przez aktualną Mistrzynię Europy Amber Gersjes, a Anna Dąbrowska (-57kg) przegrała z inną złotą medalistką MEJ Larissą Van Krevel.

MEJ w Mariborze: Polacy na piątkę, ale niestety bez medalu

Jakub Ozimek (-90kg), Kacper Szczurowski (-100kg) i Anita Formela (+78kg) doszli do półfinałów Mistrzostw Europy Juniorów w Mariborze, ale niestety wszyscy później przegrywali swoje walki i zajęli 5 miejsce, tuż za podium.

Polscy kibice mieli nadzieję, że cała trójka znajdzie się na podium, tak jak wczoraj Julia Kowalczyk (-57kg), która wywalczyła brązowy krążek w Słowenii.

MEJ w Mariborze: Julia Kowalczyk polubiła brąz

Kolejny wielki sukces w karierze sportowej Julii Kowalczyk (KS Polonia Rybnik). Po raz trzeci z rzędu Polka zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorek. Julia w 2014 roku zdobyła także brązowy medal w ME Kadetów w Atenach. W Mariborze w walce o podium pokonała po prawie 7 min Holenderką Jorien Visser.

MEJ w Mariborze: Polacy znają już swoich rywali

Z udziałem ponad 400 zawodniczek i zawodników rozgrywane będą w piątek i sobotę Indywidualne Mistrzostwa Europy Juniorów w Mariborze. Dziś Polacy poznali swoich rywali. W niedzielę Drużynowe ME w judo.

W gronie rozstawionych jest dwójka Polaków - Julia Kowalczyk w wadze -57kg i Jakub Ozimek w wadze -90 kg. Ich pierwsze walki będą decydowały o ćwierćfinale. Julia spotka się z Meltem Dindar (Turcja) lub Eteri Liparteliani (Gruzja), a Kuba z Tomem Boneschanskerem (Holandia) lub Antanasem Kmieliauskasem (Litwa).

MEJ: Anita Formela ma większe aspiracje niż przed rokiem

W 2016 roku Anita Formela (+78kg) zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorek w Maladze. Teraz wystąpi w zawodach tej samej rangi w Mariborze i mówi, że ma jeszcze większe aspiracje. Zawody odbędą się od piątku do niedzieli.

- Na pewno w słoweńskim Mariborze będę chciała obronić pozycję medalową z Hiszpanii, ale też starać się o jeszcze lepszy wynik - mówi judoczka UKS Conrad Gdańsk.

Tashkent Grand Prix 2017

Strony