POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

luty 2019

Spotkanie Trenerów Klubowych - plany szkoleniowe i startowe w przygotowaniach do Mistrzostw Świata i Europy w 2019 r.

Dział szkolenia Polskiego Związku Judo uprzejmie zaprasza trenerów klubowych na spotkanie z trenerem kadry narodowej seniorek i seniorów Mirosławem Błachnio.
Celem spotkania jest przedstawienie i zatwierdzenie dalszych planów szkoleniowych oraz startowych zawodniczek i zawodników w przygotowaniach i udziale w mistrzostwach świata i Europy w 2019 roku. Spotkanie odbędzie się podczas European Open Men w Warszawie, 03 marca (niedziela) o godzinie 8.30 w Hali Ursynów, ul. Pileckiego 122.
Z poważaniem,
Adam Maj
Dyrektor Sportowy
Polski Związek Judo

European Open w Warszawie: Prezes Jacek Zawadka – Polacy w bardzo mocnym treningu

- Reprezentanci Polski są w bardzo mocnym treningu, dlatego każdy medal przyjmiemy z zadowoleniem – mówi prezes Polskiego Związku Judo Jacek Zawadka przed świętem tej dyscypliny – European Open w Warszawie (2-3 marca).

Powołanie na Cadet European Judo Cup Zagrzeb

European Open w Warszawie: „przystanek” w drodze do Igrzysk w Tokio

Sobotnio-niedzielny European Open judoków w Warszawie to jeden z etapów kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku. Na dziś prawo występu w Tokio mają Polacy w 5 kategoriach kobiecych i 2 męskich, ale rywalizacja potrwa jeszcze kilkanaście miesięcy, niemal do końca maja przyszłego roku.

European Open w Warszawie: święto judo znów na Ursynowie

European Open, czyli Puchar Świata w judo mężczyzn wraca do Warszawy. Święto tego sportu już w najbliższy weekend 2-3 marca w Arenie Ursynów, ul. Pileckiego 122. Wstęp na zawody, które są kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich, jest bezpłatny.

Turniej rozpocznie się losowaniem w piątkowy wieczór – o g. 20:00. W sobotę i niedzielę walki eliminacyjne od 10:00, a blok walk finałowych i o brązowe medale od 16:30.

European Open w Warszawie: polskie nadzieje w wadze -100kg

Oleksii Lysenko (rocznik 1996), Kacper Szczurowski (1997) i Iwo Baraniewski (1998) to tylko niektórzy z wyróżniających się naszych judoków młodego pokolenia w wadze -100kg. Który z nich błyśnie podczas European Open w Warszawie w dniach 2-3 marca?

Pochodzący z Ukrainy Oleksii Lysenko to aktualny brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy, Iwo Baraniewski zdobył w tamtym roku brąz Mistrzostw Świata Juniorów, a Kacper Szczurowski wywalczył srebro podczas European Open w Madrycie. Dziś rozmowa z dwójką młodszych zawodników z tej grupy.

Praca Biura Polskiego Związku Judo

Szanowni Państwo,
W związku z organizacją turnieju międzynarodowego European Judo Open Men Warsaw 2019 uprzejmie informujemy, że w dniu 01 marca 2019 biuro Polskiego Związku Judo będzie nieczynne.
Za utrudnienia przepraszamy.

Puchar Polski Juniorów: wygrane Adama Stodolskiego i Wojciecha Kordyalika

W Trzciance koło Piły odbył się Puchar Polski Juniorów. Wśród zwycięzców są brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Kadetów Wojciech Kordyalik i 5 zawodnik Mistrzostw Świata Kadetów 2017 Adam Stodolski.

17-letni Wojciech Kordyalik wygrał dziś 5 walk w wadze +100kg, w tym w finale z Michałem Jędrzejczykiem (PKS Gwardia Olsztyn). Adam Stodolski, który w najbliższą sobotę skończy 19 lat, wystąpił w kategorii -81kg i pokonał 4 rywali. Jego finałowym przeciwnikiem był Jakub Pankowski (Klub Judo AZS Opole).

European Open w Warszawie: Paweł Zagrodnik – prestiż, medale i punkty

- Turniej Warszawski dla Polaków jest prestiżowym turniejem, doświadczeni judocy powinni wywalczyć medale, a młodzież zdobywać punkty – uważa piąty zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie Paweł Zagrodnik, dziś trener prowadzący z Kotaro Sasaki kadrę Polski juniorów młodszych.

Kolejna edycja European Open (PŚ) w Arenie Ursynów odbędzie się w dniach 2-3 marca.

Strony