POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Maj 2020

Mirosław Błachnio - wracamy do treningów w COS, choć kłopotów nie brakuje

- W poniedziałek 1 czerwca, pełni chęci i zmotywowani do ciężkiej pracy, wracamy do treningów. Ale kłopotów nie brakuje, bowiem kilkoro kadrowiczów jest kontuzjowanych - mówi Mirosław Błachnio, trener główny reprezentacji Polski w judo.

Aleksandra Kaleta – brakowało mi treningów na macie z innymi zawodniczkami

- Cieszę się na myśl o wyjeździe na zgrupowanie do COS-u w Zakopanem. Brakowało mi treningów na macie z innymi zawodniczkami – mówi Aleksandra Kaleta (-52kg), brązowa medalistka Mistrzostw Świata Juniorek w 2018 roku.

W poniedziałek, 1 czerwca reprezentanci Polski rozpoczynają pierwsze zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Po długiej przewie, spowodowanej pandemią koronawirusa, trener Mirosław Błachnio wraz ze swoim sztabem będzie mógł wznowić realizację przygotowań do Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Świata i Europy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Natalia Kropska - wzajemnie się wspieramy i wierzymy, że najgorsze za nami

- Wzajemnie się wspieramy w klubie oraz kadrze juniorek i seniorek oraz wierzymy, że najgorsze za nami – mówi Wicemistrzyni Świata i brązowa medalistka Mistrzostw Europy Kadetek z 2017 roku Natalia Kropska (-63kg), która od poniedziałku będzie uczestniczyła w pierwszym zgrupowaniu reprezentacji od wybuchu pandemii koronawirusa. Biało-Czerwoni trenować będą przez 3 tygodnie w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem.

Medalista ME i MŚ Adam Adamczyk - miałem olimpijskie koszmary senne

- Jeszcze do niedawna miałem olimpijskie koszmary senne, mimo że karierę zakończyłem prawie 40 lat temu – mówi Adam Adamczyk, w przeszłości Mistrz i dwukrotny wicemistrz Europy oraz brązowy medalista Mistrzostw Świata.

W latach 70 Adam Adamczyk należał do liderów polskiej reprezentacji. Zdobył łącznie 7 medali ME (jeden brąz drużynowo), stanął na podium MŚ, ale nigdy na olimpijskim podium, mimo że startował w Monachium (1972) i Montrealu (1976).

Waldemar Legień - Ryszard Zieniawa stworzył polską szkołę judo

Waldemar Legień - Ryszard Zieniawa stworzył polską szkołę judo

- Ryszard Zieniawa stworzył polską szkołę judo. Było wiadomo, że jak przyjeżdżała na zawody nasza ekipa – stanowiła zagrożenie dla wielu reprezentacji - mówi 2-krotny Mistrz Olimpijski Waldemar Legień, wspominając zmarłego niedawno legendarnego trenera.

Wykład online dla trenerów PZ Judo

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na kolejny wykład prof. Radosława Laskowskiego (AWFiS Gdańsk).
Temat wykładu: Przeciążenie, przetrenowanie - syndromy (sport profesjonalny, dzieci i młodzież).
Wykład online w dniu 26.05.2020 (wtorek) o godzina 11.00 (45 min).
Wykład odbędzie za pomocą aplikacji ZOOM.
Chętnych licencjonowanych trenerów PZ Judo uprzejmie prosimy o wysłanie do dnia 24.05 (niedziela) deklaracji wzięcia udziału na adres a.maj@pzjudo.pl

Strony