POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Czerwiec 2020

Cała reprezentacja Polski w Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku

Po raz pierwszy w czasie koronawirusa cała reprezentacja Polski – seniorzy, młodzieżowcy, juniorzy i juniorzy młodsi – trenować będzie wspólnie w Centralnym Ośrodku Sportu. Zgrupowanie rozpoczęło się dziś w Giżycku. Taka forma przygotowań sprawdzała się na poprzednich obozach, jeszcze przed wybuchem pandemii.

Paweł Nastula kończy 50 lat - najbardziej dumny jestem z rodziny, sportowo... też nie było źle

- Najbardziej dumny jestem z rodziny, a sportowo też... nie było źle – zdobyłem wszystko, a chciałem jeszcze więcej! – mówi Paweł Nastula, słynny judoka, Mistrz Olimpijski z Atlanty, 2-krotny Mistrz Świata i 3-krotny Mistrz Europy.

Reprezentacyjna szansa przed Szymonem Śmiegelem

- Szymon Śmiegel dobrze spisywał się na wcześniejszym zgrupowaniu w Spale, a teraz dostanie szansę na obozie reprezentacji w Giżycku – mówi Mirosław Błachnio, trener kadry narodowej, o zawodniku, który na początku 2020 roku wygrał Puchar Polski Seniorów w Józefowie.

- Mamy nadzieję, że uda się nam odbudować rywalizację w martwej od kilkudziesięciu lat kategorii -60kg. Zadaniem Szymona jest podjęcie walki z Tomerem Golombem – powiedział szkoleniowiec reprezentacji.

Informacja o pogrzebie Bogdana Owczarka

Szanowni Państwo,
klub „Orkan-Judo” Sochaczew z przykrością informuje, że zmarł Bogdan Owczarek.
Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, członek kadry narodowej, reprezentant Polski, pierwszy Mistrz Polski juniorów Bzury –Chodaków.
Msza Święta zostanie odprawiona 26.06.2020r. o godz. 13:00 w Kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie (Powązki), ul. Powązkowska 14.

Serdeczne wyrazy współczucia rodzinie oraz wszystkim bliskim składa zarząd, trenerzy, zawodnicy, koleżanki i koledzy.
Prezes „Orkan-Judo” Sochaczew

Trener Tomasz Jopek: najważniejszym argumentem jest wynik sportowy

- Wszyscy juniorzy młodsi mają czystą kartę. Najważniejszym argumentem w walce o miejsce w reprezentacji jest wynik sportowy – mówi trener Tomasz Jopek. W Mielnie trwa zgrupowanie kadry narodowej juniorów i kadetów. To pierwszy wspólny obóz w czasie pandemii koronawirusa.

Strony