POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Jigoro Kano w Tokio: Polacy wylosowali rywali z Japonii

Już w piątek rozpoczyna się kolejna edycja najbardziej prestiżowego turnieju judo na świecie Jigoro Kano w Tokio. Obaj startujący Polacy wylosowali Japończyków - Damian Szwarnowiecki (-81kg) spotka się z Seidaiem Sato, a Piotr Kuczera (-90kg) z Taichi Kugimaru.

Rywal Damiana zajmuje 31 miejsce w rankingu IJF, w tym sezonie zdobył srebrny medal w Grand Slamie w Tyumenu, a w 2015 roku wygrał zawody Grand Prix na wyspie Jeju w Korei Płd. Jeśli Damian Szwarnowiecki wygra z tym rywalem, w 1/4 finału zmierzy się z kimś z trójki Dagvasuren Nyamsuren (Mongolia), Lee Hui-Jung (Korea Płd.) lub Rafael Macedo (Brazylia).

Piotr Kuczera rozpocznie zawody od 1/16 finału. Jego przeciwnik Taichi Kugimaru przed 2 tygodniami dotarł aż do finału zawodów Kodokan Cup w Chibie. W decydującej walce przegrał z Kentą Nagasawą. W przypadku zwycięstwa Polaka, o ćwierćfinał może powalczyć z Davronbekiem Sattotovem (Uzbekistan) albo Dario Garcią Kurbjeweitem (Niemcy). Pod koniec września rybniczanin wygrał z tym niemieckim judoką w walce o brązowy medal Grand Prix w Zagrzebiu.

Do tegorocznego turnieju Jigoro Kano zgłosiło się 287 judoków - 132 zawodniczki i 155 zawodników z 41 krajów. W kategorii -81kg wystąpi 23 judoków, a -90kg - 25.

Transmisje codziennie na żywo od g. 8:00 w telewizji FightKlub.

Wyniki losowania

sobota - 3 grudnia
1/8 finału Damian Szwarnowiecki - Seidai Sato (Japonia)

niedziela - 4 grudnia
1/16 finału Piotr Kuczera - Taichi Kugimaru (Japonia)