Franciszek Michalak wygrał Puchar Europy Kadetów w Rydze

Brązowy medalista tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Franciszek Michalak (-55kg) zdobył złoty medal w Pucharze Europy Kadetów w Rydze. Brąz wywalczył Jakub Golędzinowski (-66kg).

Franciszek Michalak w decydującej walce pokonał Łotysza Arsenijsa Gudejevsa, a wcześniej wygrał w półfinale z Izraelczykiem Ethanem Germanem i ćwierćfinale z Ukraińcem Oleksiiem Kalnytskyiem.

W wadze -66kg na 3 stopniu podium stanął w sobotę Jakub Golędzinowski. W pojedynku o medal zwyciężył Izraelczyka Alona Sellę.

W poprzednich walkach Polak wygrał z Łotyszem Vadimsem Sprogisem, Litwinem Deividasem Jovsą i Izraelczykiem Eyalem Piorovichem, a przegrał tylko w półfinale z jego rodakiem Reemem Fridmanem Zilbersteinem.

Na 5 lokacie w kategorii -52kg sklasyfikowana została Liwia Czupkowska. Rywalizację o medal przegrała z Finką Pihlą-Marią Seikkulą. W tej samej wadze 7 była Aleksandra Sznajder. Również 7 pozycję zajął Aleksander Marchel (-60kg).

Turniej w Rydze potrwa do niedzieli. Za tydzień polscy kadeci startować będą w zawodach Pucharu Europy w słoweńskim mieście Koper.