POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Slam w Paryżu: Angelika Szymańska powtórzyła sukces!

Kolejny znakomity występ 22-letniej Angeliki Szymańskiej (-63kg). Podobnie jak w październiku 2021 roku, judoczka MKS Olimpijczyka Włocławek zdobyła brązowy medal podczas prestiżowego turnieju Grand Slam w Paryżu. 7 pozycje zajęły Aleksandra Kaleta (-52kg) i Julia Kowalczyk (-57kg).

Angelika Szymańska, aktualna Młodzieżowa Mistrzyni Europy, wygrała w eliminacjach z Marokanką Sarah Harachi i w ćwierćfinale z Lee Juyeon z Korei Południowej. W półfinale reprezentantka Polski przegrała z Japonką Nami Nabekurą, zaś o brąz rywalizowała z Brytyjką Lucy Renshall, nr 5 na świecie.

W poprzednim roku Lucy Renshall triumfowała aż w 3 turniejach Grand Slam, zaś w Paryżu wywalczyła srebro. Angelika Szymańska zmierzyła się z nią na początku 2019 roku w European Open w Pradze i wówczas zwyciężyła Brytyjka. Dzisiaj nasza judoczka skutecznie się zrewanżowała!

Na 7 lokatach w sobotę sklasyfikowane zostały Aleksandra Kaleta (UKS Judo Wolbrom) i Julia Kowalczyk (KS Polonia Rybnik). Obie wygrały walki eliminacyjne, odpowiednio z Hwang Suryeon (Korea Płd.) i Ophelie Vellozzi (Francja), a następnie doznały porażek w ćwierćfinałach i repasażach.

Swój pierwszy pojedynek wygrał także Wiktor Mrówczyński (KS AZS AWF Katowice) w wadze -73kg. Polak pokonał Koreańczyka An Jaesika i awansował do 1/8 finału. Przegrał wówczas z brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Tokio Tsogtbaatarem Tsend-Ochirem z Mongolii.

Jutro w stolicy Francji walczyć będą: -70kg Katarzyna Sobierajska, -81kg Damian Stępień i Sebastian Marcinkiewicz oraz -100kg Piotr Kuczera.