POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Jakub Kurowski: udana końcówka roku, a następny ma być jeszcze lepszy

Jakub Kurowski (-60kg) zdobył w Pucharach Europy Kadetów 2023 złoty medal w Berlinie, srebrny w Gyor i zajął 5 miejsce w Zagrzebiu. - Końcówka tego roku jest udana, a następny ma być jeszcze lepszy. Celem jest medal Mistrzostw Europy – mówi judoka PTS Janosik Bielsko-Biała.

We wspomnianych turniejach Jakub Kurowski wygrał aż 14 z 17 walk. Szczególnie imponuje formą w ostatnim czasie, gdyż 2-krotnie dotarł do finałów.

- W Niemczech odniosłem 5 zwycięstw, na Węgrzech 4, ale najbardziej utytułowanych przeciwników miałem w Chorwacji. Pokonałem m.in. Francuza Maxence Adriano, brązowego medalistę Mstrzostw Europy oraz Ukraińca Oleksandra Martynchuka, 5 zawodnika ME 2022 i 7 judokę MŚ 2022 – powiedział Jakub Kurowski.

16-letni judoka pochodzi z Bielska-Białej i jest wychowankiem klubu PTS Janosik. - Moimi trenerami są Marek Wróbel i Renata Wróbel. Bardzo intensywnie przepracowałem cały okres wakacji, byłem na wielu obozach, starając się poprawić swoje umiejętności, m.in. technikę, siłę, wytrzymałość, a także wyeliminować błędy popełniane w walkach – przyznał.

Jakie są „firmowe” akcje młodego zawodnika? - Najwięcej wygranych w zawodach zanotowałem za sprawą takich rzutów, jak uchi mata i sumi gaeshi.

Rok 2024 będzie ostatnim w gronie kadetów Kuby Kurowskiego. - Czeka mnie sporo turniejów i szans na pokazanie się z jak najlepszej strony. Chciałbym zakwalifikować się na Mistrzostwa Europy i zdobyć medal w Bułgarii. Oczywiście do tego jeszcze długa droga i wiele ciężkiej pracy przede mną – stwierdził.