POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Judo Baltic Cup: ponad 1000 judoczek i judoków wystartuje w Gdyni

- Zgłoszenia jeszcze napływają, ale mamy już ponad 1000 judoczek i judoków, którzy wystartują w turnieju Judo Baltic Cup w dniach 3-5 czerwca w Gdyni – mówi jego organizator Bogdan Gruba z UKS Opty Gdynia. Natomiast 6 i 7 czerwca odbędzie się camp.

Dla młodzików, juniorów młodszych i juniorów gdyńskie zawody mają rangę Otwartego Międzynarodowego Pucharu Polski.

- Rywalizacja będzie się odbywać na 6 matach. Oprócz kadry narodowej Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych i wielu klubów, wystąpią reprezentanci takich krajów jak Izrael, Estonia, Ukraina, Szwecja i Macedonia. Najliczniejszą zagraniczną grupę stanowić będą Izraelczycy, którzy zgłosili 30 judoków i ok. 10 trenerów – powiedział Bogdan Gruba.

Jak dodał, najliczniej obsadzona będzie kategoria młodzików – ok. 400 judoków. - Będziemy mieli turniej na wysokim poziomie sportowym. Zaczynamy już w piątek zawodami U12 i U14 Judo Baltic Cup, a w sobotę i niedzielę odbędą się walki w U16, U18 i U21. Wysłaliśmy zaproszenia do wszystkich trójmiejskich szkół, aby dzieci i młodzież miały możliwość obejrzenia walk judo. Wstęp jest bezpłatny.

Na poniedziałek i wtorek 6-7 czerwca zaplanowano bardzo silnie obsadzony camp treningowy. - Treningi poprowadzą Tomasz Jopek, szkoleniowiec kadry narodowej juniorów młodszych i trenerzy kadry województwa pomorskiego. Chciałbym również przypomnieć, że na najlepszych w turnieju czekają upominki rzeczowe, a nagrody otrzymają również trenerzy. Dla najlepszych szkoleniowców są premie finansowe – przyznał organizator Bogdan Gruba.

- Nowością są także masaże sportowe dla uczestników turnieju. Będzie z nami 10 profesjonalnych masażystów – wszyscy do dyspozycji judoczek i judoków. Zapraszam także do oglądania transmisji na żywo z zawodów w internecie oraz śledzenia wyników na judobalticcup.eu – mówił Bogdan Gruba, podkreślając pomoc Diverse Extreme Team, Polskiego Związku Judo, Miasta Gdynia, Gdyńskiego Centrum Sportu i Marszałka Województwa Pomorskiego.