GP w Budapeszcie: Gruzini na drodze Polaków

Dwaj 19-letni Gruzini będą rywalami polskich judoków z kategorii -81kg w eliminacjach Grand Prix w Budapeszcie (25-26 czerwca). W 1/16 finału Radosław Koszczyński spotka się z Giorgi Kurdianim, a Damian Stępień z Mistrzem Europy Juniorów Tamazi Kirakozashvilim.

W przypadku zwycięstw Polaków o ćwierćfinał Radosław Koszczyński będzie walczył z Serbem Nemanją Majdovem lub Urugwajczykiem Alainem Aprahamianem, a na Damiana Stępnia już czeka znakomity Rosjanian Ivan Nifonton, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie oraz były Mistrz Świata i Europy. To byłoby wspaniałe wyzwanie dla Polaka.

Grand Prix na Węgrzech rozgrywane będzie po raz 3. W każdej edycji uczestniczyła Karolina Pieńkowska (-52kg). W 2014 roku w pierwszej walce przegrała z Roni Schwarz, a rok później udanie zrewanżowała się tej izraelskiej zawodniczce. Łącznie Polka miała bilans walk 2-2 i zajęła 7 miejsce.

Jutro Karolina Pieńkowska spotka się z węgierską juniorką Lucą Polgar. Jeśli wygra w ćwierćfinale zmierzy się z Christianne Legentil z Mauritiusu lub Rumunką Roxaną Ioancą.

Do tej pory najlepszymi wynikami Biało-Czerwonych w węgierskiej stolicy były 5 pozycje Pawła Zagrodnika -66kg i Agaty Ozdoba -63kg. W walkach o brązowe medale przegrali odpowiednio z Francuzką Di Cintio i Ukraińcem Zantarają.

Zwycięzcy turnieju w Budapeszcie otrzymają po 3 tysiące dolarów, srebrni medaliści - 2 tys., brązowi - 1 tys.

Transmisje z Grand Prix w Budapeszcie w sobotę i niedzielę o g. 17:00 na żywo w telewizji FightKlub.