POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Turniej Masters: Arleta Podolak wystąpi w Meksyku

LISTY WALK

TRANSMISJA TV

Arleta Podolak (-57kg) wystąpi w prestiżowym turnieju Masters, który w piątek 27 maja rozpocznie się w meksykańskiej Guadalajarze. Judoczka Czarnych Bytom ma bardzo duże szanse na wyjazd na Igrzyska do Rio.

W Mastersie startuje po 16 najlepszych zawodniczek i zawodników z każdej wagi z rankingu światowego. Arleta Podolak pierwotnie była rezerwową, ale wraz z trenerką Anetą Szczepańską udały się na początku tygodnia do Meksyku.

- Jedna z rywalek wycofała się z turnieju i ja wskoczyłam na jej miejsce. Opłaciło się zaryzykować i przyjechać do Guadalajary - mówiła Arleta Podolak, która na co dzień trenuje pod okiem Mirosława Błachnio w Warszawie.

W Mastersie będzie miała tak znakomite rywalki jak Japonka Kaori Matsumoto i Rumunka Corina Caprioriu. Na liście startowej jest 17 zawodniczek, bowiem gospodarze wystawiają Karlę Tapię.

Reprezentantka Polski jest bardzo blisko zdobycia olimpijskiej kwalifikacji. W rankingu Rio 2016 zajmuje na dziś 21 miejsce, które daje jej awans na Igrzyska z tzw. puli kontynentalnej. Dobry występ w Mastersie może zapewnić bezpośrednią kwalifikację, bowiem to jeden z najwyżej punktowanych turniejów w judo. Za 1 miejsca jest aż 700 pkt, za 2 - 420, za 3 - 280, za 5 - 140, a za 7 - 114.

Transmisja z zawodów na żywo codziennie o g. 24:00 w telewizji FightKlub.