POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Zmarł Śp. Andrzej Peller

Szanowni Państwo,
z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 03.11.2022 zmarł Sp. ANDRZEJ PELLER - artysta plastyk, rysownik, ilustrator.
Andrzej Peller urodził się w 1941 roku w Krakowie. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom uzyskał na Wydziale Architektury Wnętrz w roku 1966. Od 1975 roku pracownik naukowo-dydaktyczny ASP w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz i na Wydziale Rzeźby. Obecnie na emeryturze, uczy kompozycji, rysunku i perspektywy odręcznej w Prywatnej Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru oraz Szkole Wnętrz i Przestrzeni.
Autor wielu projektów i realizacji w zakresie architektury wnętrz i wystawiennictwa. Aktualnie uprawia rysunek i malarstwo akwarelowe oraz grafikę użytkową. Prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Pasjonat sportów walki, zawodnik i sędzia Judo (nidan).

Jak również ze strony historiawisly.pl
Andrzej Peller - (ur.1941 w Krakowie) judoka Wisły w latach 60-tych, działacz sekcji, później sędzia judo. Znakomity rysownik. Uprawia też malarstwo akwarelowe i grafikę użytkową. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.

Andrzej Peller jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1966). Od 1975 roku pracownik naukowo-dydaktyczny ASP w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz i na Wydziale Rzeźby.

W 2004 roku zilustrował "Iliadę" i "Odyseję" Homera, przenosząc akcję starogreckich dzieł na Wyspy Japońskie.

Wciąż zafascynowany judo i zaprzyjaźniony z Czesławem Łaksą, wspiera swoim talentem Uczniowski Klub Sportowy w Wolbromiu.

Składamy wyrazy głębokiego żalu i współczucia oraz słowa otuchy i wsparcia do Rodziny i Bliskich zmarłego.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w najbliższy czwartek 10 listopada o godzinie 12.30 w Sali Pożegnań "Karawan" - ul. Rakowicka 26a.