POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Sierpień 2020

Cadet European Judo Cup Teplice, Czechy - UPDATE z dn. 14.09.2020

UPDATE:

Szanowni Państwo,

Zgodnie z informacją ogłoszoną przez EJU, zawody w Teplicach nie odbędą się pod rangą Pucharu Europy Kadetów. Decyzją Organizatora, turniej mimo wszystko odbędzie się. Poniżej przesyłamy nowe ustalenia.

-Turniej dla kategorii wiekowej Junior Młodszy jest w sobotę 19.09, dla kategorii wiekowej Junior w niedzielę 20.09.

Grand Slam w Budapeszcie wznowi kwalifikacje olimpijskie

Międzynarodowa Federacja Judo (IJF) podała, że wznowienie kwalifikacji olimpijskich nastąpi pod koniec października i będzie to turniej rangi Grand Slam w Budapeszcie. Dokładna data zawodów w węgierskiej stolicy nie została ogłoszona.

IJF poinformowała również, że w grudniu odbędzie się Grand Slam w Tokio, zaś na początku 2021 roku World Masters w Doha. To oznacza, że w kalendarzu el. do przyszłorocznych IO są obecnie 3 turnieje.

Bezpieczny trening - Rekomendacje dla prowadzenia zajęć i treningów judo w szkołach.

Drodzy trenerzy, działacze

Teraz, kiedy po wakacjach planujemy wznowić zajęcia w szkołach musimy pamiętać, że epidemia koronawirusa to ciągle rzeczywiste zagrożenie.
Dlatego nasz powrót do systematycznych zajęć i treningów musi odbywać się z rozwagą i z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa. Wszyscy musimy pamiętać, że najważniejsze jest zdrowie nas i naszych rodzin.

Podsumowanie turnieju w Słowacji: jasnym punktem kadry Ola Kaleta

Aleksandra Kaleta (-52kg) wygrała 5 walk przed czasem, zajęła 1 miejsce i była najjaśniejszym punktem naszej reprezentacji w turnieju międzynarodowym w Bańskiej Bystrzycy. Dla Biało-Czerwonych to był pierwszy start w czasie pandemii koronawirusa. W Słowacji zwyciężyli również Anna Dąbrowska (-63kg) i Szymon Śmiegel (-60kg).

Szymon Śmiegel: najtrudniejsza była pierwsza walka

Szymon Śmiegel był jedynym polskim dżudoką, który triumfował podczas międzynarodowego turnieju rozegranego w miniony weekend w słowackiej Bańskiej Bystrzycy. „Najtrudniejsza była pierwsza walka” - przyznał.

„Trzykrotnie walczyłem z zawodnikami z Czech, a jedną walkę stoczyłem z reprezentantem Polski. Najtrudniejsza była dla mnie zdecydowanie ta pierwsza, ponieważ nie byłem dostatecznie rozgrzany i czułem się niepewnie. Mam ponadto za sobą dwa ciężkie 20-dniowe obozy i zmęczenie było mocno odczuwalne w każdej walce” – mówi Szymon Śmiegel.

Aleksandra Kaleta, Anna Dąbrowska i Szymon Śmiegel złotymi medalistami w Bańskiej Bystrzycy

Aleksandra Kaleta (-52kg), Anna Dąbrowska (-63kg) i Szymon Śmiegel (-60kg) zwyciężyli w turnieju w Bańskiej Bystrzycy. Zawody na Słowacji były pierwszymi w czasie pandemii koronawirusa. Żadnych imprez międzynarodowych nie było od prawie pół roku. W ostatnich miesiącach Polacy trenowali na zgrupowaniach w Centralnych Ośrodkach Sportu.

- Stoczyłam 5 walk, a w finale wygrałam z reprezentantką Węgier Reką Pupp – mówi Aleksandra Kaleta, brązowa medalistka Mistrzostw Świata Juniorek. Jej finałowa rywalka to medalistka Grand Slam i Grand Prix oraz była Mistrzyni Europy Juniorek.

Kongres Sprawozdawczy PZ Judo za 2019 rok

Szanowni Państwo,
Zarząd Polskiego Związku Judo zwołuje na dzień 20.09.2020 o godzinie 10.30 Kongres Sprawozdawczy Polskiego Związku Judo, który odbędzie się w Warszawie w Akademii Finansów i Biznesu Vistula ul. Stokłosy 3.
Materiały w załączeniu.
Z uwagi na trwający stan epidemiczny związany z pandemią COVID-19 uprzejmie prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na Komunikat w sprawie uczestnictwa w Sprawozdawczym Kongresie PZ Judo w dniu 20.09.2020 oraz zastosowanie się do jego wskazań.

Medalistka MŚ i ME Agata Ozdoba-Błach: zaczynam walczyć

Medalistka Mistrzostw Świata i Europy Agata Ozdoba-Błach po zabiegu przepukliny pachwinowej wznowiła walki, ale w pierwszych zawodach w czasie pandemii koronawirusa w Bańskiej Bystrzycy nie wystartuje. - Zaczynam walczyć, ale do Bystrzycy jadę nie na zawody, a na camp treningowy – mówi.

Strony