POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Styczeń 2021

Jacek Kowalski: bardzo dobra współpraca z SMS-ami i kadrami wojewódzkimi

Pod wodzą selekcjonera Jacka Kowalskiego reprezentacja juniorek, w tym Mistrzyni Europy Katarzyna Sobierajska (-70kg), rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. - Bardzo dobrze układa się współpraca ze Szkołami Mistrzostwa Sportowego i kadrami wojewódzkimi – mówi szkoleniowiec.

W Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem trenuje bardzo liczna grupa juniorek, dla których najważniejszymi startami w 2021 roku będą Mistrzostwa Europy w Luksemburgu i Mistrzostwa Świata we Włoszech. Obie imprezy odbędą się w drugiej połowie sezonu.

Paweł Zagrodnik: Julia Kowalczyk potrzebuje walk

Julia Kowalczyk (-57kg), ostatnia polska medalistka Indywidualnych Mistrzostw Świata, przygotowuje się do decydującego etapu kwalifikacji olimpijskich. – Julia potrzebuje dużej liczby walk – mówi trener Paweł Zagrodnik.

W ostatniej edycji MŚ, które odbyły się w 2019 roku w Tokio, judoczka KS Polonia Rybnik zdobyła brązowy medal. Wygrała wówczas aż 5 walk, m.in. w repesażu z Rosjanką Darią Mezhetskaią i o podium z Bułgarką Iveliną Ilievą.

Listy osób zgłoszonych do uczestnictwa w Campie Międzynarodowym w Tata (Węgry) KN Seniorów oraz KN U23

Informacje dotyczące akcji szkoleniowej:

Aby uczestniczyć w akcji szkoleniowej należy przedstawić 2 negatywne wyniki testów na obecność SARS-CoV-2 metodą rtPCR. Pierwszy test należy wykonać 30 lub 31 stycznia, drugi test 2 lutego. Wynik, certyfikat musi być w języku angielskim.

Wyniki badań przed rozpoczęciem akcji proszę przesłać na: medycyna@pzjudo.pl

Marek Kręcielewski: przyjemnością praca z judokami nauczonymi ciężkiej pracy

- Przyjemnością jest praca z judokami nauczonymi ciężkiej pracy, a tacy zawodnicy przeszli z reprezentacji juniorów młodszych prowadzonej przez trenera Tomasza Jopka – mówi Marek Kręcielewski, selekcjoner juniorskiej kadry narodowej Polski.

Tomasz Jopek: budujemy nową reprezentację juniorów młodszych

- Żal, że nie odbyły się Mistrzostwa Europy w Rydze, ale wierzymy, że w czerwcu turniej dojdzie do skutku. Budujemy nową reprezentację juniorów młodszych – mówi Tomasz Jopek, główny trener najmłodszej kadry narodowej w Polskim Związku Judo.

Wszystkie reprezentacje Biało-Czerwonych przebywają obecnie na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.

Trener Mirosław Błachnio: liczy się tylko ciężka praca

- W tym momencie liczy się tylko ciężka praca. Do Grand Slamu w Tel Avivie mamy jeszcze miesiąc. A później będziemy „dawkować” starty – mówi główny trener polskiej reprezentacji Mirosław Błachnio.

W Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem Biało-Czerwoni rozpoczęli pierwsze tegoroczne zgrupowanie. Do sezonu przygotowują się kadry seniorów, juniorów i juniorów młodszych.

Licencje Polskiego Związku Judo 2021

Licencje Polskiego Związku Judo w roku 2021

Adres e-mail do korespondencji: licencje@pzjudo.pl
Numer konta bankowego - SANTANDER :
89 1090 2011 0000 0001 3384 2107
W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko osoby lub nazwę klubu do aktywacji.

Pozostały 3 miesiące do Mistrzostw Europy w Lizbonie

Zaledwie 3 miesiące pozostały do kolejnych Mistrzostw Europy Seniorów. Turniej w Lizbonie będzie jednym z decydujących jeśli chodzi o kwalifikacje do przełożonych na 2021 rok Igrzysk Olimpijskich.

Ze względu na COVID-19 ubiegłoroczne ME w Pradze były kilkakrotnie przekładane i odbyły się dopiero w drugiej części listopada. To oznacza, że między ME 2020 i 21 będzie zaledwie 5 miesięcy przerwy. Zawody w Lizbonie są zaplanowane w dniach 16-18 kwietnia, chociaż wcześniej planowano je na przełomie kwietnia i maja 2021 roku.

Pierwsze zgrupowanie kadry narodowej pod Tatrami

Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem będzie bazą całej kadry narodowej Polski w judo, która pierwsze w tym roku zgrupowanie szkoleniowe ma zaplanowane w terminie 18-30 stycznia.

W COS-ie pod Tatrami wspólnie trenować będą reprezentacje: seniorek i seniorów, U23 kobiet i mężczyzn, juniorów i juniorek oraz juniorów młodszych, a także zawodnicy i zawodniczki SMS Warszawa, SMS Bytom i SMS Gdańsk. Łącznie ponad 100 judoków i kilkunastoosobowy sztab trenersko-medyczny, kierowany przez selekcjonera Mirosława Błachnio.

Maciej Sarnacki: celem medal i punkty do rankingu olimpijskiego

- Jadę do Kataru przede wszystkim po punkty do rankingu olimpijskiego, a celem startu jest zawsze medal - mówi Maciej Sarnacki (+100 kg), który 13 stycznia będzie walczył w turnieju Doha Masters w Katarze.

Prestiżowe zawody w Katarze są zaliczane do kwalifikacji olimpijskich i wysoko punktowane. Prawo występu mają zawodniczki i zawodnicy z miejsc 1-36 w światowym rankingu w poszczególnych kategoriach wagowych. Jak powiedział 33-letni Maciej Sarnacki, jest to turniej stojący na bardzo wysokim poziomie, rangą przypominający Mistrzostwa Świata.

Strony