luty 2021

Puchar Polski Juniorów: Dawid Mechowski wygrał w wadze -90kg

Uczestnik Mistrzostw Europy Kadetów w Warszawie w 2019 roku Dawid Mechowski zwyciężył w wadze -90kg w dzisiejszym Pucharze Polski Juniorów w Opolu. W finale wygrał z Dmitrijem Janczylikiem, 7 zawodnikiem ubiegłorocznych ME Juniorów w Poreczu.

We wcześniejszych walkach 19-letni Dawid Mechowski wygrał błyskawicznie z Franciszkiem Zawistowskim i Ignacym Studnickim. Natomiast Dmitrij Janczylik, aktualny Mistrz Polski Juniorów, pokonał Dominika Popielarza i Filipa Karczyka – obaj ci zawodnicy zajęli 3 pozycję w opolskich zawodach.

European Open w Pradze: brązowy medal Damiana Szwarnowieckiego

W szczęśliwej dla siebie Pradze Damian Szwarnowiecki (-73kg) zdobył brązowy medal w turnieju European Open. Wygrał dzisiaj 4 z 5 walk. Tuż za podium sklasyfikowani zostali inni reprezentanci Polski - Aleksandra Kaleta (-52kg), Arleta Podolak (-57kg) i Ksawery Morka (-73kg).

Pucharowy sprawdzian juniorów w Opolu

Ponad 280 zawodników i zawodniczek zgłoszonych jest do sobotniego Pucharu Polski Juniorów w Opolu. Na liście startowej są i reprezentanci kraju, i medaliści Mistrzostw Polski, ale nie tylko wśród juniorów, lecz także kadetów.

- Wystartuje dużo judoków urodzonych w 2003 roku oraz kilku kadetów i bardzo jestem ciekawy ich rywalizacji ze starszymi rocznikami juniora – mówi Marek Kręcielewski, główny trener kadry narodowej juniorów.

European Open: Damian Szwarnowiecki wraca do kategorii -73kg

Wrocławianin Damian Szwarnowiecki wraca do kategorii -73kg, w której w 2012 roku został Mistrzem Europy Juniorów i Młodzieżowców. W ostatnich latach startował w wadze -81kg.

Dziewięć lat temu Damian Szwarnowiecki wywalczył najpierw złoto MEJ w chorwackim Poreczu, a po kilku tygodniach zdobył złoto MME w Pradze. Z kolei na początku 2016 roku, również w stolicy Czech, zajął 2 pozycję w seniorskim European Open w wadze -73kg. Niedługo później przeszedł do kategorii -81kg.

Biało-Czerwonych zwycięstwa z Davydovą i Macedo w Tel Avivie

Piąte pozycje Julii Kowalczyk (-57kg) i Agaty Ozdoby-Błach (-63kg) to najlepsze wyniki reprezentantów Polski w Grand Slamie w Tel Avivie. Najbardziej wartościowe zwycięstwa, nad rywalami z miejsc 15-16 na świecie, odnieśli wspomniana Agata Ozdoba-Błach i Piotr Kuczera (-90kg).

- Wymiernym efektem tego startu jest ponowny powrót Agaty Ozdoby-Błach na lokatę dającą dziś kwalifikację olimpijską i umocnienie pozycji Julii Kowalczyk i kolejny jej krok w kierunku rozstawienia w turnieju olimpijskim - zaznaczył Mirosław Błachnio, trener reprezentacji Polski.

Grand Slam w Tel Avivie – Agata Ozdoba-Błach na „piątkę”

Podobnie jak wczoraj Julia Kowalczyk (-57kg), również w piątek Agata Ozdoba-Błach (-63kg) zajęła 5 lokatę w Grand Slamie w izraelskim Tel Avivie. W pojedynku o brązowy medal przegrała przez waza-ari z Holenderką Sanne Vermeer.

W swoim pierwszym tegorocznym występie Agata Ozdoba-Błach (brązowa medalistka ME 2014 i MŚ 2017) świetnie spisała się w 1/16 i 1/8 finału, pokonując w 3.57 min Izraelkę Inbal Shemesh i w dogrywce (4.55) plasującą się na 15 miejscu na świecie Rosjankę Darię Davydovą.

Grand Slam w Tel Avivie: Julia Kowalczyk blisko podium

Julia Kowalczyk, brązowa medalistka Mistrzostw Świata 2019, udanie rozpoczęła rok olimpijski. W Tel Avivie zajęła 5 lokatę w Grand Slamie w wadze do 57 kg. Nasza reprezentantka przegrała o brąz po blisko 6-minutowej walce z Eteri Liparteliani. Wcześniej Gruzinka pokonała też Annę Kuczerę.

Zawodniczka KS Polonia Rybnik była blisko drugiego w karierze podium w zawodach Grand Slam. Niecałe 4 lata temu w swoim debiucie zdobyła brąz na tatami w Baku, stolicy Azerbejdżanu.

Grand Slam w Tel Avivie: Julia Kowalczyk rozstawiona w wadze -57kg

422 judoków - 248 zawodników i 174 zawodniczki z 60 krajów wystąpi w rozpoczynającym się jutro turnieju Grand Slam w Tel Avivie. Z naszych reprezentantów rozstawiona jest Julia Kowalczyk (-57kg), brązowa medalistka Mistrzostw Świata w Tokio w 2019 roku.

Julia Kowalczyk ma wolny los w 1/16 finału, a w następnej rundzie jej przeciwniczką będzie Brazylijka Ketelyn Nascimento lub Czeszka Vera Zemanova. W przypadku zwycięstwa w ćwierćfinale reprezentantka Polski może się spotkać np. z Niemką Theresą Stoll.