POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Damian Szwarnowiecki spróbuje swych sił w wadze -81kg

Po Igrzyskach Olimpijskich wielu judoków zazwyczaj albo leczy różne kontuzje, albo zmienia kategorię wagową. Damian Szwarnowiecki zdecydował się na spróbowanie swych sił w wadze -81kg.

- Jeszcze nie podjąłem decyzji, jednak na pewno spróbuję swoich sił w -81kg na wrześniowych zawodach - powiedział Damian Szwarnowiecki (Gwardia Wrocław), który w kategorii -73 kg zdobywał m.in. złote medale Mistrzostw Europy Juniorów i Młodzieżowców.

W nowej wadze Damian Szwarnowiecki jest zgłoszony do turnieju European Open, który w dniach 10 - 11 września odbędzie się w Tallinie.

- Po pierwszych startach, w tym w Estonii, zdecyduję, w której kategorii będę walczył na stałe - dodał reprezentant Polski.

W Estonii w wadze -81kg zgłoszeni są też Karol Kurzej i Damian Stępień. Natomiast na liście startowej Grand Prix w Zagrzebiu w dniach 23-25 września na razie widnieją Karol Kurzej i Jakub Kubieniec. Oczywiście nie można zapominać o innych zawodnikach, na czele z Łukaszem Błachem, który zapowiedział, że szykuje się do Mistrzostw Europy 2017 w Warszawie.

- Rywalizacja krajowa wyglądałaby ciekawie, jednak jestem takim zawodnikiem, który celuje wyżej niż tytuł Mistrza Polski - mówi wrocławianin Damian Szwarnowiecki.

Na Igrzyskach w Rio w wadze -81kg zwyciężył Rosjanin Khasan Khalmurzaev, który jest rówieśnikiem Damiana - obaj rocznik 1993. Srebro zdobył Amerykanin Travis Stevens, a brąz walczący dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich Mołdawianin Sergiu Toma i Mistrz Świata Japończyk Takanori Nagase.

Tags: