POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

MME U-23 w Tel Avivie: Beacie Pacut brakuje finału

W poprzednich latach Beata Pacut (GKS Czarni Bytom) zajmowała 5 i 3 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy do lat 23. Już wkrótce w izraelskim Tel Avivie po raz 3 powalczy w tych zawodach i być może dojdzie do wielkiego finału.

- Finał na każdych zawodach jest możliwy, mam nadzieje że 12 listopada, w dzień rywalizacji będę w jak najlepszej dyspozycji, wszystko zagra tak jak powinno i uzyskam dobry wynik. Najważniejsze, że jestem zdrowa i w Bytomiu mogę mocno potrenować przed wyjazdem do Izraela - mówi Beata Pacut.

W 2014 roku we Wrocławiu zajęła 5 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, przegrywając walkę o brązowy medal z Ukrainką Anastasiya Turchyn. Rok później w Bratysławie Beata Pacut wywalczyła brązowy krążek. Pokonała Serbkę Milicę Żabić, a miało to miejsce w kategorii ciężkiej.

- Najbardziej niewygodnymi przeciwniczkami są chyba Ukrainka Turchyn oraz Chorwatka Matić. Chociaż mam ujemny bilans walk z nimi, to też z obiema kiedyś wygrałam. Żeby być najlepszą muszę wygrać z każdą rywalką w Tel Avivie - powiedziała zawodniczka GKS Czarni Bytom.

W tej samej wadze -78kg startować będzie także Paula Kułaga, która w tym roku zajęła 5 miejsce w ME Juniorek. W młodzieżowych mistrzostwach jeszcze nie występowała.

Tags: