POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

MME U23 w Tel Avivie: Anna Załęczna - zawsze są niespodzianki

Bardzo dobre starty krajowe i mniej udane zagraniczne - tak wygląda pracowity sezon w wykonaniu Anny Załęcznej (+78kg). Już za kilka dni po raz 3 w karierze powalczy w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy do lat 23. Turniej odbędzie się w Tel Avivie.

Anna Załęczna (TKS Judo Toruń), która 15 listopada skończy 21 lat, w tym roku wywalczyła 2 złote medale Mistrzostw Polski - Seniorek i Młodzieżowców. Doświadczenie zdobyła także w seniorskich zawodach Pucharu Świata i Europy.

- Nie jestem usatysfakcjonowana startami zagranicznymi, natomiast bardzo zadowolona z występów krajowych. Najwięcej radości sprawiło mi zdecydowanie Mistrzostwo Polski Seniorek w Katowicach, ale również zdobycie pierwszego medalu Pucharu Europy Seniorek w Dubrowniku, jak również obrona Mistrzostwa Polski U23 - mówi Anna Załęczna, która ostatnio wraz z kadrą trenowała na zgrupowaniu w Hanoverze.

W MME debiutowała mając 19 lat we Wrocławiu w 2014 roku. Przegrała wówczas pierwszą walkę. Rok później w Bratysławie było lepiej, bowiem zajęła 7 miejsce.

- Chcę powalczyć w Izraelu o najwyższe lokaty. Będzie bardzo ciężko, bo nie będę rozstawiona, a jest bardzo dużo dobrych zawodniczek w mojej wadze. Zawsze są też niespodzianki - dodała srebrna medalistka ubiegłorocznych ME Juniorek.

W Tel Avivie Anna Załęczna będzie rywalizować z judoczkami starszymi od siebie, mającymi większe doświadczenie, ale mimo to liczy na sukces. - Brakuje mi jeszcze trochę siły i może trochę masy. Na zgrupowaniu w Niemczech często biłam się z dziewczynami z kadry albo chłopakami z polskiej reprezentacji - powiedziała.

Tags: