POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Klubowe Mistrzostwa Europy - Garbacik w składzie zamiast Wawrzyczka

Bartłomiej Garbacik zastąpił mającego problemy zdrowotne Patryka Wawrzyczka w składzie AZS AWF Katowice na Klubowe Mistrzostwa Europy, które w sobotę odbędą się w Belgradzie.

Ta zmiana oznacza, że w najniższej kategorii -66kg do dyspozycji katowickich trenerów będą finaliści niedawnych Mistrzostw Polski w wadze -60kg Adrian Wala (złoty medalista) i Bartłomiej Garbacik (srebrny). Patryk Wawrzyczek był 5. w wadze -66kg podczas 60. MP Seniorów.

- Dla mnie to pierwszy zagraniczny start w zawodach drużynowych. Na pewno łatwo nie będzie, ale chcielibyśmy zwyciężyć w Serbii - powiedział Adrian Wala. Po 4 najlepsze zespoły wśród kobiet i mężczyzn awansują do przyszłorocznej edycji Złotej Ligi. Tegoroczna odbędzie się też 17 grudnia - w Rosji.

W składzie AZS AWF Katowice są również -73kg Jacek Brysz i Wiktor Mrówczyński, -81kg Jakub Kubieniec, -90kg Patryk Ciechomski i +90kg Tomasz Domański.

W kobiecej drużynie AZS AWFiS Gdańsk wystąpią -52kg Monika Karkoszka, -57kg Monika Chróścielewska, -63kg Karolina Tałach i Magdalena Kowalczyk, -70kg Karolina Miller, +70kg Joanna Jaworska.

Najwięcej klubów wystawią Serbowie - po trzy żeńskie i męskie. Wśród faworytów wymieniane są drużyny m.in. z Francji, Rosji oraz Niemiec.

Tags: