POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Łukasz Błach - najbliższym celem ME 2017 w Polsce

Najbliższym długofalowym moim celem są Mistrzostwa Europy w 2017 roku w Polsce - mówi najstarszy reprezentant kraju 32-letni Łukasz Błach (-81kg).

- W najbliższym czasie wystartuję w Mistrzostwach Polski, zaś na początku grudnia czekają mnie Mistrzostwa Świata Wojska w Szwajcarii. Nie mam sprecyzowanych innych startów, bo wszystko zależy od formy, ale możliwe są występy w Pucharze Świata albo Grand Prix - powiedział Łukasz Błach.

Wrocławianin mówi, że nie wyklucza walki o Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Wszystko zależy od tego jakie będzie zajmował miejsca w najmocniejszych turniejach - Grand Slam i Grand Prix. W 2020 roku będzie miał 36 lat.

- Nasza zapaśniczka Michalik w wieku 36 lat zdobyła medal olimpijski w Rio. Trzeba przełamywać kolejne bariery i stereotypy w sporcie - dodał Łukasz Błach.

W ostatnich dniach polscy judocy szykujący się do nowego sezonu trenowali z Hiromi Tomitą. - W przeszłości miałem okazję pracować z tym znakomitym fachowcem. Wszyscy znają jego wielką klasę - mówi judoka.

Bardzo zadowolony z treningów z Hiromi Tomitą był Paweł Zagrodnik. - Każdy trener ma swój styl i swoje podejście do walki, od każdego można się czegoś nauczyć. Styl trenera Tomity jest podobny do tego czego uczył mnie Marian Tałaj - powiedział.

Tags: