POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Paweł Zagrodnik będzie walczył w kategorii -73kg

Piąty zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie Paweł Zagrodnik zmienia kategorię wagową. Przez kilkanaście lat startował w wadze -66kg, a teraz reprezentant Polski będzie walczył w -73kg.

- Definitywnie przechodzę do kategorii -73kg. Zacznę starty od jakiegoś słabiej obsadzonego turnieju w Czechach, a później wystartuję w Pucharze Polski i na Mistrzostwach Polski - powiedział Paweł Zagrodnik.

Bardzo doświadczony 29-letni judoka GKS Czarni Bytom całą karierę walczył w wadze -66kg. Sporadycznie tylko można było zobaczyć Pawła w wyższej kategorii -73kg. Tak zdarzyło się na przykład w 2008 roku, kiedy zaraz po MP Seniorów wystartował w wyższej wadze w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. W obu turniejach zdobywał brązowe medale.

- Początkowo planowany był start we wrześniu w Estonii, ale na zawody rangi European Open jeszcze za wcześnie. Obecnie jestem na zgrupowaniu w Cetniewie, mam okazję po raz pierwszy trenować z Hiromi Tomitą - mówi Paweł Zagrodnik.

Już wkrótce zacznie nowy rozdział w swojej sportowej karierze. W wadze -66kg z pewnością największym osiągnięciem było 5 miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, gdzie po bardzo kontrowersyjnym werdykcie przegrał walkę o brąz z 3-krotnym dziś Mistrzem Świata Masashi Ebinuma z Japonii.

W ostatnich latach z wagi -66kg do -73kg przechodzili m.in. Gruzin Lasha Shavdatuashvili i Węgier Miklos Ungvari, Mistrz i wicemistrz olimpijski z Londynu, oraz Słoweniec Roki Draksić. Z Rosjan na taką zmianę zdecydowali się Musa Mogushkov czy Alim Gadanov.

Tags: