POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Piotr Kuczera rozpoczyna jesienne starty w GP Chorwacji

Brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Europy Piotr Kuczera (-90kg) jesienne starty rozpocznie za niecały miesiąc od Grand Prix w Zagrzebiu. Na razie boryka się z kontuzjowanym łokciem.

- Mam ponaciągane przyczepy prostowników. Stało się to około miesiąca temu podczas zgrupowania we Władysławowie - powiedział zawodnik KS Polonia Rybnik, rewelacja ME Seniorów w rosyjskim Kazaniu.

W ostatnich dniach Piotr Kuczera ponownie uczestniczył w nadmorskim obozie kadry narodowej. Z powodu kontuzji nie mógł jednak uczestniczyć w randori.

- Pracowałem natomiast mocno nad wytrzymałością i wzmocnieniem nóg - dodał judoka z Rybnika.

Pierwszy start w jesiennej części sezonu Piotr Kuczera ma zaplanowany za niespełna miesiąc - wystąpi w Grand Prix w stolicy Chorwacji. Do tych zawodów będzie się przygotowywać w Rybniku.

W kategorii wagowej -90kg zgłoszony jest również Patryk Ciechomski, który bardzo dzielnie poczynał sobie podczas drużynowych mistrzostw Europy w Kazaniu.

Na razie Polacy są umieszczeni na pozycjach nr 2 i 4 w turnieju w Zagrzebiu. Z jedynką jest Węgier Krisztian Toth, aktualny wicemistrz Europy i były wicemistrz świata.

Tags: