POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Polscy judocy znów trenują z Hiromi Tomitą

Człowiek-legenda światowego i polskiego judo Hiromi Tomita znów pracuje z reprezentantami Polski. Słynny trener przebywa na zgrupowaniu kadr narodowych w Cetniewie.

W nadmorskim ośrodku przebywają nie tylko seniorzy. Są tam juniorzy młodsi, juniorzy czy młodzieżowcy przygotowujący się do jesiennych Mistrzostw Europy w swoich kategoriach wiekowych. Seniorską kadrę we wrześniu czekają starty w European Open w Talinnie i Grand Prix w Zagrzebiu.

Znakomity trener Hiromi Tomita, który pochodzi z Japonii, a od wielu lat mieszka i pracuje w Portoryko, będzie przebywał w Cetniewie do 29 sierpnia. Dla polskich zawodników i trenerów to wspaniała okazja podpatrywania wielkiego mistrza judo.

Hiromi Tomita jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jako bardzo młody świetnie wyszkolony technicznie zawodnik, został sprowadzony do Polski przez ówczesnego trenera kadry narodowej - Waldemara Sikorskiego Jego współpraca z Hiromi Tomitą dała następnym generacjom polskich judoków szansę na odnoszenie sukcesów w międzynarodowej rywalizacji.

Dla Hiromi Tomity zawsze najważniejszy był ciężki trening. Swych zawodników uczył, że nie można zwątpić w swoje umiejętności, ale wszystko musi być poparte ogromną pracą treningową.

Wielki trener miał duży udział w zdobyciu przez Antoniego Zajkowskiego srebrnego medalu Igrzysk Olimpijskich w 1972 roku. Trenowali z nim także inni bardzo utytułowani judocy - Antoni Reiter, Adam Adamczyk, Marian Tałaj i wielu innych.

Tags: