POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Seniorzy w Abu Dhabi, młodzieżowcy w Belgradzie i Maladze

Michał Bartusik (-66kg), Damian Szwarnowiecki (-81kg) i Piotr Kuczera (-90kg) powalczą pod koniec miesiąca w Grand Slam w Abu Dhabi. Młodzieżowcy przygotowujący się do Mistrzostw Europy U-23 mają w planach Puchary Europy w Belgradzie i Maladze.

- Jeśli ze zdrowiem zawodników będzie wszystko dobrze, a wiemy, że ostatnio mieli pewne problemy, do Abu Dhabi (28-30 października) udamy się w składzie - Michał Bartusik, Damian Szwarnowiecki i Piotr Kuczera - mówi trener seniorskiej reprezentacji Polski Piotr Sadowski.

Michał Bartusik miał problemy z plecami, ale jak zapewnił wszystko jest dobrze i szykuje się do Mistrzostw Polski, które za 3 tygodnie odbędą się w Katowicach. Kłopoty zdrowotne miał też Damian Szwarnowiecki - doznał kontuzji nogi w walce o brąz z Jakubem Kubieńcem podczas Grand Prix w Zagrzebiu.

- Podczas tej walki łokieć uszkodził sobie też Kuba Kubieniec i dlatego w miniony weekend nie startował w Oleśnicy - dodał Piotr Sadowski.

W najbliższy weekend 8-9 października w Belgradzie odbędzie się Puchar Europy z udziałem kilkunastu polskich zawodniczek i zawodników.

- Większość kadry stanowią judocy przygotowujący się do listopadowych Mistrzostw Europy Młodzieży w Izraelu. Pod koniec miesiąca mają oni jeszcze zawody tej rangi w Maladze - powiedział trener kadry.

W połowie października Biało-Czerwoni, m.in. Karolina Pieńkowska (-52kg) powalczą też w European Open w Glasgow.

Tags: